Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


24
кві

ЗА МАТЕРІАЛАМИ II-го етапу IV ЗЇЗДУ ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ

Організаційний комітет робочої президії другого етапу IV-го з’їзду лісівників України направив лист в. о. Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин БАКУМЕНКУ О.Б. з проханням підтримати звернення IV з’їзду лісівників України.
ТЕКСТ ЛИСТА:           
                                 "Шановний  Олександре  Борисовичу!
 
          IV з’їзд лісівників України, що проходив 14 березня 2019 року, в своїй резолюції (додаток 1), звернувся до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., про необхідність підтримки законопроектів про створення фонду фінансування лісового господарства, які розроблялись і підтримувались Вашим комітетом та відкликання законопроекту №10092 від 26.02.2019 р. авторства н.д. Розенблата Б.С. про ринок необробленої деревини та прав на її заготівлю, яким передбачаються преференції для великих компаній по монополізації ринку деревини.
        Це призведе до повної ліквідації малого та середнього бізнесу в деревообробці. Тому на з’їзді і лісівники, і деревообробники прийняли рішення про необхідність відкликання даного законопроекту. Наше звернення розглядалося Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (відповідь додаток 2) та було підтримане. Оскільки, Ваш комітет також буде розглядати дане питання просимо підтримати звернення IV з’їзду лісівників. "
    Нагадаємо: на з'їзді було прийнято звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України. На даний момент ми отримали відповіді від Президента України і Верховної Ради України.
У листі-відповіді від Верховної Ради України, зокрема, говориться:
 «…. Комітет з питань екологічної політики, природокористування, та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засідання 05 червня 2018-го року розглянув проекти Законів України № 8238 та № 8241 і рекомендував Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читання прийняти їх за основу.
Законопроекти № 8238, № 8241 включені до порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
   Згідно з дорученням Голови Верховної Ради України головним комітетом з розгляду проекту Закону України про ринок необробленої деревини та її заготівлю (реєстр. № 10092 від 26.02.2019р.) внесеного депутатом України Розенблатом Б.С., визначено Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин.
  Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на своєму засіданні 19 березня 2019 року розглянув вищезазначений законопроект та у своєму рішення зазначив, що підтримує необхідність правового врегулювання порядку роботи з реалізації необробленої деревини в країні, створення прозорого механізму ціноутворення, розвитку конкурентних засад у торгівлі необробленою деревиною. Водночас, комітет висловив низку суттєвих зауважень та пропозицій до законопроекту та рекомендував Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин внести на розгляд Верховної Ради України пропозицію повернути проект Закону № 10092 суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання..."