Товариство лісівників України

Новина


28
чер

ЗВЕРНЕННЯ Товариства лісівників України, Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, Українського товариства мисливців та рибалок до ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ, ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ, КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

21 червня 2023 року в НУБіП України відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Проблемні питання ведення мисливського господарства та перспективи його розвитку в країні в умовах воєнного стану», який зібрав представників громадських організацій, науковців, користувачів мисливських угідь, мисливців. Ініціаторами виступили Товариство лісівників України, Всеукраїнська асоціація ми мисливців та користувачів мисливських угідь, Українське товариство мисливців та рибалок. Після обговорення проблемних питань мисливства, жвавих дискусій на тему важкого стану, в якому опинилися мисливські господарства країни у час війни ( які, до речі, одними з перших стали на її захист з початком повномасштабної війни), учасниками дискусії підготовлено ЗВЕРНЕННЯ до Президента, Прем’єр-міністра, Верховної Ради України. Текст ЗВЕРНЕННЯ публікуємо:

Президенту України Зеленському В.О.
Прем’єр-міністру України Шмигалю Д.А.
Голові Верховної Ради України Стефанчуку Р.О.

 

ЗВЕРНЕННЯ

 
Учасники круглого столу, який відбувся в ННІ лісового і садово-паркового господарства НУБіП України 21 червня 2023 року за участі широкого кола громадських організацій, науковців, виробничників, за їх дорученням та від імені членів громадських організацій лісівників і мисливців України заявляють:
- Про постійну підтримку Збройних сил України, участь у волонтерських рухах із матеріально-технічного забезпечення ЗСУ, прийомі й підтримці переселенців.
- Висловлюють щиру подяку європейським лісівничим і мисливським громадським організаціям за підтримку України в боротьбі з російським агресором.
- За участі мисливців і лісівників створені окремі підрозділи ЗСУ. Наші колеги мисливці виявили себе як одні із найбільш підготовлених бійців в організації тероборони та в передових частинах єгерських бригад, а мисливське господарство стало полігоном підготовки таких кадрів по організації спротиву окупантам та партизанського руху.
- Наші колективи забезпечують охорону, збереження і примноження фауни України.
Мисливське господарство, як окрема галузь, яка об’єднує сотні тисяч рядових членів, що ведуть господарство на 2/3 території України, забезпечує збереження і відтворення мисливських ресурсів, створює тисячі робочих місць в суміжних галузях, торгівлі, легкій промисловості, виробництві мисливського спорядження, давно заслуговує окремої урядової стратегії його розвитку, комплексного закону, та невідкладної державної підтримки.
- У той же час ведення мисливського господарства України в умовах воєнного стану викликає гострі дискусії як на рівні мисливських колективів, екологічних організацій, так і відомств, які визначають політику та контролюють її виконання в сфері мисливського господарства. За останні декілька років не прийнято жодного нормативно-правового акту, який би врегульовував підняті питання.

Звертаємось до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету міністрів України:

І. Просимо Президента України Володимира Олександровича Зеленського: 

1. Доручити Кабінету міністрів України затвердити стратегію розвитку мисливського господарства України, взявши за основу проект обговорений на круглому столі 21.06.2023 року, який підтриманий ФАСЕ (федерація мисливських та природних асоціацій Європи) (Лист підтримки додається).
2. В контексті дерегуляції та децентралізації за ініціативи Президента України вважаємо за доцільне внести зміни в мисливське законодавство і передати затвердження лімітів на добування мисливських тварин на рівень обласних державних адміністрацій (а в воєнний стан – обласним військовим адміністраціям), що дозволить приймати оперативні рішення та обмежить бюрократичні процедури.
3. Доручити обласним військовим адміністраціям вирішити питання відкриття індивідуального полювання, з метою проведення протиепізоотичних та регулюючих заходів, в регіонах де не має бойових дій, що дасть в т.ч. можливість господарствам заробляти хоча б незначні кошти для забезпечення охорони мисливських угідь, виплати зарплати працівникам та сплати платежів до бюджету та пенсійного фонду.
4. Доручити військовим комендатурам в зонах їх координації забезпечити підтримку мисливствознавців та єгерів у боротьбі з браконьєрством та проведення спільних заходів щодо охорони державного мисливського фонду в період дії комендантської години.
5. Враховуючи заслуги мисливців України, які героїчно боряться за незалежність України в Збройних силах, в силах територіальної оборони, установити в Україні професійне свято працівників мисливського господарства та мисливців – «День мисливства», яке відзначати щорічно у першу суботу червня.
6. Для забезпечення охорони мисливських угідь в умовах воєнного стану доручити ОДА продовжити на період воєнного стану та 6 місяців після його закінчення користування мисливськими угіддями термін дії яких закінчується в цей період.

ІІ. Просимо Голову Верховної Ради України Стефанчука Руслана Олексійовича:

1. Для забезпечення ефективного функціонування мисливських організацій, охорони території мисливських угідь невідкладно прийняти Проект Закону №8033 від 14.09.2022 року про звільнення від сплати за користування мисливськими угіддями на період воєнного стану. Передбачити ряд змін в законодавстві щодо підтримки користувачів мисливських угідь і роботи єгерської служби, яка сьогодні безоплатно захищає фауну країни.
2. Рекомендувати Комітету з питань екологічної політики та природокористування (н.д. Бондаренко О.В.) створити робочу групу по підготовці комплексних змін в законодавство України в сфері мисливського господарства за участю представників профільних громадських організацій та науковців.

ІІІ. Просимо Прем’єр-міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича:

1. Кабінету міністрів України затвердити стратегію розвитку мисливського господарства України, взявши за основу проект обговорений на круглому столі 21.06.2023 року, який підтриманий ФАСЕ (федерація мисливців та природних асоціацій Європи) (Лист підтримки додається).
2. Терміново доручити Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України затвердити ліміти на добування мисливських тварин для організації проведення надзвичайних протиепізоотичних та регулюючих заходів в популяціях мисливських тварин в 2023 році.
- Підготувати та затвердити рішення про створення дієвого інституту районних мисливствознавців.
- Передбачити можливість для забезпечення популяцій, переселення мисливських тварин в райони які постраждали від окупації в рахунок лімітів.
3. Доручити Міністерству освіти і науки України внести зміни до постанови Кабміну №266 від 29.04.2015 року та з метою розширення і підготовки кадрів для мисливського господарства включити спеціальність «Мисливське господарство» до переліку за яким здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти на рівні «Бакалавр», «Магістр». Забезпечити організацію позашкільної освіти в т.ч. шкільних лісництв, «Юних мисливствознавців» з додатковою програмою збереження біорізноманіття і мисливствознавство.
4. Міністерству цифрової трансформації України розробити механізм цифровізації мисливської галузі, електронного кабінету мисливця.
Висловлюємо щиру подяку ФАСЕ (федерація мисливців та природних асоціацій Європи), Генеральному секретарю ФАСЕ Девіду Скаллану за розгляд, експертну оцінку та підтримку стратегії розвитку мисливського господарства.
Звертаємось до міжнародних екологічних організацій, у т.ч. з філіями в Україні, висловити нарешті свою позицію про геноцид і екоцид проти України, яку проводить росія.
Вважаємо за необхідне об’єднати зусилля у боротьбі з агресором за суверенну Україну, ефективний захист довкілля, напрацювання спільних підходів до ведення і нормативно-правового забезпечення мисливського господарства, відстоюванні інтересів членів громадських організацій, створити неформальний Громадський рух «Мисливці за вільну Україну».

Голова
Товариства лісівників України                                     Юрій МАРЧУК


Президент Всеукраїнської асоціації
мисливців та користувачів мисливських угідь          Віктор ЧЕРВОНИЙ

В.о. Голови президії Всеукраїнської ради
Українського товариства мисливців і рибалок          Микола СКОРИЙ