24
бер
бер
Житомирські лісівники на старті з посадки лісу
Збереження та відновлення зеленого скарбу нашого краю – одне із найголовніших завдань для лісівників. Цієї весни в лісових масивах Житомирського лісгоспу будуть проводитись лісовідновлювальні роботи на площі 190 га – шляхом створення лісових культур 130 га та 60 га природного поновлення. Тож, лісівники активно готуються до лісокультурної кампанії, адже стартує цьогорічна Акція «Створюємо ліси разом» 21 березня у Міжнародний день лісів.
Житомирські лісівники повністю готові до проведення лісовідновлювальних робіт та мають усі необхідні ресурси, аби провести весняне садіння лісу якісним посадковим матеріалом та в оптимальні агротехнічні терміни. Підприємство повністю задовольняє свої потреби в посадковому матеріалі, адже виростило більше 1 мільйона стандартних сіянців.
Так, на Базовому лісорозсаднику підприємства «кипить робота» по підготовці сіянців до транспортування по лісництвам лісгоспу. Процес вирощування садивного матеріалу без перебільшення можна назвати безперервний, та й взагалі вирощування лісу – це клопіткий безперервний процес. Спочатку заготовлене та перероблене хвойне насіння, висівають в касети в теплицях, де вправні руки лісокультурниць доглядають з моменту сходу до кінця літа. Далі сіянці виносять на вулицю на майданчики для закалювання. Та ось, ранньою весною, вирощені сіянці комплектують для транспортування до ділянок де будуть висаджуватись на своє основне місце зростання.
«Такий процес – як комплектування сіянців в ящики, є досить зручний, як для транспортування, так і безпосередньо на ділянці під час посадки. Адже складаючи сіянці в ящики ми їх відразу рахуємо і не пошкоджується сам сіянець при перевезені»,- зазначає головний лісничий Сергій Дубницький.
Варто наголосити, що на всіх місцях суцільних зрубів лісівниками будуть проведені роботи з лісовідновлення шляхом посадки мішаних лісових культур. Заліснення буде проведено в максимально стислі терміни, враховуючи тип умов місцезростання за технологіями, що перешкоджають розвитку патологічних процесів у лісових насадженнях.
Відтак, житомирські лісівники, на старті проведення лісокультурних робіт та щойно погодні умови стануть сприятливими, вони розпочнуть своє основне покликання в роботі - висаджування молодого лісу!
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- ztlis.com.ua/no_cache/novini/novina/article/zhitomirski-lisivniki-na-starti-z-posadki-lisu.html