Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


30
бер

Житомирщина - у вогні!

Окрім пандемічної, військової та економічної, над Україною нависла ще одна загроза – пожежі в екосистемах. Парадоксально, але відкрили оцей ще один фронт проти самих себе самі ж українці.
   З огляду на останні вихідні, простою безвідповідальністю це навіть важко пояснити, це вже починає бути схожим на брак будь-якого мислення або ж відверте шкідництво.
   Горять ліси, горять поля, болота – в них гине все живе! Горять господарські споруди, горять будинки – а наші співвітчизники продовжують підпалювати минулорічну рослинність. І жодні застереження, роз’яснення, прохання на них не діють!
   Лише в лісах нашої області за минулі вихідні виникло 16 випадків загорянь. Рятувальники ж повідомляють про понад 100 пожеж, спричинених спалюванням сухої рослинності.
   Понад 300 працівників державної лісової охорони області та близько сотні одиниць пожежної техніки минулі вихідні провели в лісі. Частині з них довелося гасити пожежі в лісах, частина боролася з вогнем на полях, аби той не перекинувся на лісові масиви. Подекуди загоряння виникали відразу в кількох місцях одного і того ж лісництва. Ціною неймовірних зусиль лісівникам вдавалося локалізовувати осередки загорянь, щоб вогонь не поширювався на значні площі. В Овруцькому лісгоспі лісівники гасили пожежі в 3 ліснцтвах. В Народицькому та Баранівському – по 4 осередки загорянь на території одного лісництва. Найбільша зафіксована пожежа  - площею 2,5 га.
   Людський ресурс, техніка, пошкоджені лісові насадження, знищені пташині гнізда, загиблі тварини, котрі живуть в полях та болотах, – чи не завелика плата за банальне знищення сухотрав’я?
   Час переходити до жорстких покарань, бо скидається на те, що самими закликами до відповідальності цього не зупинити.