Товариство лісівників України

Новина


06
кві

Зарплати ДП “Ліси України”: що було за “старої” системи і як буде зараз

Спочатку уточнимо, що зарплата складається з окладу та премії. Оклад – це гарантовані виплати, які отримує працівник. Премії – це додаткові виплати, які працівник отримує у разі виконання поставленого перед лісгоспом плану. Цей план включає важливі показники лісогосподарської діяльності.
Підвищення окладу для робітника І-го розряду на лісокультурних (лісогосподарських) роботах. 
Як було раніше?
Тарифна ставка такого працівника стартувала від 3250 грн. 30% робітників мали ставку від 3250 до 5000 грн. До цієї суми додавалися премії, але все одно, ця зарплата не відповідала сьогоднішньому рівню життя.
Як буде зараз?
- Ми піднімаємо тарифну ставку до 6700 грн. У цю сітку буде входити 12,9% працівників. 
- Тарифна ставка до 7500 грн буде для 35% працівників.
- Тарифна ставка до 9000 грн буде для 29,3% працівників.
- Тарифна ставка більше 9000 грн буде для 22,8% працівників.
- Нагадуємо, тут не враховані премії.
Підвищення зарплати по відношенню до премії. 
Як було раніше?
Працівник отримував зарплату, яка складалася на 67% із окладу і на 33% з премії. Премії – це не гарантовані виплати. 
Як буде зараз?
Основна зарплата буде складати 90% і додаткові виплати – 10%. Тобто працівник гарантовано буде отримувати більшу частину грошей, ніж це було раніше. Додаткові виплати виплачуються, якщо план виконаний на 80%.
Якщо раніше директор лісгоспу вирішував, кому платити премію, кому ні, зараз правила виплати премій будуть уніфіковані, стандартизовані та абсолютно прозорі.
Що буде далі?
Подальше зростання заробітної плати буде за рахунок грейдингу.
Грейдинг – це процес створення вертикальної структури посадових рівнів і розрядів, універсальної для всього персоналу організації, де всі посади вибудовані в залежності від їхньої значимості та орієнтовані на стратегію і цілі підприємства. Кожна група посад має максимальний і мінімальний кордон базового окладу і рівний відсоток премії за досягнення стовідсоткової результативності. Про це згодом...