Товариство лісівників України

Новина


23
чер

З 1 липня масштабуємо проєкт по боротьбі з незаконними рубками

Відтепер у всіх філіях ДП "Ліси України" у ТТН будуть в обов’язковому порядку додаватися фото завантажених на автомобіль колод.
Удосконалення товаро-транспортних накладних – одна зі складових великого проєкту по протидії незаконним рубкам та сірому ринку деревини, ініційованому ДП «Ліси України» спільно з Держлісагентством та ДП «ЛІАЦ».
У чому була проблема ТТН?
Транспортна накладна — це документ, що дає право покупцю на перевезення партії деревини. У ТТН мають зазначатися дата, обсяг деревини, дані водія та автомобіля, номера бирок. ТТН обліковується у Єдиній державній системі електронного обліку деревини. Але теоретично співробітники лісгоспів могли перебити бирки та вивезти за однією ТТН декілька партій деревини приблизно однакового обсягу. Виявити підміну при перевірці автомобіля на дорозі досить складно, бо формально у водія всі документі нібито справні.
Тому було вирішено додавати у ТТН ще і фото завантажених на автомобіль колод («профіль» та «анфас»). Малюнок складеної деревини є унікальним, продублювати його майже неможливо. Тобто ТТН стає унікальною, другий раз її не використаєш.
Інформація про ТТН є відкритою. Будь-хто може знайти конкретну ТТН на сайті ДП «ЛІАЦ» за номером документу або номером автомобіля та перевірити справжність документів у водія лісовозу.
Поліція, або лісова охорона, або місцеві активісти елементарно викриють злочинців, порівнявши фото з ТТН з реальним виглядом колод у кузові автомобіля.
У травні-червні тестування удосконалених ТТН успішно пройшло у філіях Столичного лісового офісу. Відверто скажу, не всі місцеві керівники одразу сприйняли нашу ініціативу. Але наразі система працює чітко. З наступного місяця додавати фото у ТТН почнуть по всій Україні.
Одночасно у філіях Лісового офісу почалось тестування системи контролю переміщення лісовозів. Це наступний етап проєкту по боротьбі з незаконними рубками та детінізації ринку деревини.
Автомобілі господарств обладнані GPS-трекерами і мають рухатись визначеними маршрутами. Пересування техніки моніториться в режимі онлайн.
У минулому неодноразово були спроби запровадити аналогічну систему у окремих лісових господарствах і кожен раз ініціативи по різним причинам заходили у глухий кут. Але завдяки реформуванню галузі система онлайн-моніторингу нарешті запрацює.