Товариство лісівників України

Новина


28
бер

ВОЇН - ЛІСІВНИК ЮРІЙ СОКОТУН

 Юрій Сокотун народився і живе в Рівному.
Має дружину, троє синів, улюблену роботу - працює старшим майстром лісу у Соснівському лісництві філії «Соснівське лісове господарство» ДП «Ліси України».
Це в довоєнному житті. А з 2014 року він «мандрує» Україною - спочатку Донеччина, тоді перерва на «цивілку». А потім - з 24 лютого 2022 року - Житомирщина, Київщина, Дніпропетровська область, Херсонська, Харківська. Зараз несе службу на межі Харківщини та Луганщини. Розвідник. Військовий зі стажем.
«Я буду йти до Перемоги. Багато хлопців новеньких приходить, їх потрібно навчити. Та й наші вміння дуже потрібні тут - то ж велика різниця, коли воює людина з досвідом і без. Як у кожній справі», - пояснює.
Порівнюючи АТО і повномасштабну війну, не приховує - зараз гірше. Тоді була чітка лінія розмежування - попереду ворог, а позаду підтримка та прикриття, надійний тил. А зараз в окупантів ширша географія розміщення - постріли можуть бути і зі спини.
«Досвід роботи в лісовій галузі дуже допомагає. Я спочатку працював у рейдовій групі. Знаю, що таке вистежувати, спостерігати, краще орієнтуюся на місцевості. Бойові спецоперації часто пролягають через ліс та лісосмуги - я з допомогою квартальних стовпчиків, інших орієнтирів можу легко знайти дорогу», - каже співрозмовник.
Колеги в лісовій галузі, розповідає Юрій, стали побратимами тут. Це свої, рідні люди. Є багато друзів з Рівненщини, Житомирщини. Багато нових цікавих знайомих.
«Всі згуртовані, мужні, вмотивовані, знають, для чого тут і що від нас потрібно. Постійно відчуваємо підтримку наших колег-лісівників. Нам оперативно допомагають у придбанні найнеобхіднішого», - розповідає.
Після війни Юрій мріє повернутися на роботу в галузь.
«Ліс - це найкращий заряд енергії. Насправді я дуже любою спів пташок, аромат трав, свіжих ягід. Це додає життєвих сил. От переможемо скоро - і повернемося кожен до свого рідного, улюбленого. І всі будемо вдома».