Товариство лісівників України

Новина


29
січ

Воїн - лісівник Артем Кашуба

Артем Кашуба – воїн-лісівник, який 25 лютого 2022 року пішов добровольцем захищати Україну. За плечима чоловіка – військовий досвід і почуття обов'язку перед родиною та Батьківщиною.
Він з Малої Рублівки Полтавщини. Має дружину та двоє дітей. До початку повномасштабного вторгнення працював вальником лісу у Рублівському лісництві Полтавського лісового господарства. Любив грати у волейбол, футбол та підтримувати фізичну форму. А ще відточувати майстерність у звалюванні лісу. Чоловік мріяв потрапити на змагання вальників лісу, тому щороку удосконалював свої навички у тонкощах валки та розкряжування деревини.
Проте нині Артем шліфує свою вправність на фронті. Каже, що вміння працювати з бензопилою стали йому в пригоді при будівництві бліндажів та окопів. У військових є бензопила, яку чоловік береже та доглядає, як і на роботі в лісництві.
Захисник вже два роки боронить країну у складі 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців. Маючи за плечима досвід строкової служби та сержантської школи, а потім військової у 2014-2015 роках, чоловік з 2018 по 2021 рік служив за контрактом у лавах Збройних Сил України. Наприкінці 2021 року, завершивши контрактну службу, наш колега повернувся працювати у лісове господарство, проте, ненадовго.
Коли 24 лютого росіяни розпочали повномасштабне вторгнення, воїн уже мав зібраний бойовий рюкзак, з яким 25 лютого з’явився до військкомату. Спочатку стояв на блокпостах у Полтавській області, потім розпочав воювати на Донеччині. Тримав оборону Бахмуту, а вже понад рік – на Вугледарському напрямку. 
Артем Кашуба – сержант у мінометному батальйоні. Проте на війні виконує різні завдання. 
“Тут ми можемо виконувати різні функції. Нас четверо на завданнях. З хлопцями спрацювалися, один одного замінюємо та допомагаємо. Був і водієм, і командиром мінометного розрахунку, і оператором, і навідником”, - розповідає військовий.
Після завершення війни чоловік мріє повернутися у лісове господарство. Каже, що вже пообіцяв дружині після демобілізації знову працювати у лісі. 
Ми ж з нетерпінням чекаємо на повернення нашого колеги до лісівничої родини. Пишаємося та безмежно дякуємо за захист!