Товариство лісівників України

Новина


16
тра

Вітаємо переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу ТЛУ дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв – 2024!

Завершився Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, який щорічно проводиться Товариством лісівників України. У 2024-му році цей конкурс присвячений 100-річчю від дня народження Михайла Івановича Гордієнка - педагога, науковця-лісівника, доктора біологічних наук, професора кафедри лісових культур НУБіП України
Вдруге змагання на кращу науково-дослідницьку роботу проводиться в умовах повномасштабної війни (минулого року конкурс не проводився). Звичайно, можна закинути: який конкурс, війна. Але ж життя триває і наші діти повинні вчитися, отримувати фахові знання, ставати професіоналами своєї справи, бо саме їм доведеться відбудовувати зруйновану країну, відновлювати випалені ліси.
Саме через війну, окупацію південних і східних регіонів країни, на жаль,  далеко не всі потенційні учасники конкурсу науково-дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, не всі, хто мріяв стати студентом вузу лісівничого спрямування  мають можливість брати участь у цьому інтелектуальному змаганні. 
Цього року на другий всеукраїнський тур Конкурсу було подано 13 дослідницьких робіт з Вінницької, Волинської - Рівненської, Житомирської, Кіровоградської, Івано-Франківської, Львівської,  Полтавської  обласних і регіональних організацій Товариства лісівників України.
Оцінювала роботи фахова конкурсна комісія, створена на базі Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства НУБіП України.
І вже сьогодні ми можемо озвучити імена переможців і фіналістів конкурсу.

Переможці:

Перше місце –  Вікторія Бондаренко,  Кіровоградська ОО ТЛУ; 
Друге місце –  Анастасія Олійник, Волинська/Рівненська РО ТЛУ;
Третє місце –  Вікторія Поленока,  Житомирська ОО ТЛУ.
Переможці конкурсу отримають  дипломи та грошові винагороди: за перше місце – 15  тис. грн; за друге місце – 12  тис. грн; за третє місце – 9   тис. грн.

Фіналісти: 

Вікторія Цюра,  Волинська/Рівненська РО ТЛУ;
Микола Сєдов, Волинська/Рівненська РО ТЛУ;
Дар’я Фесенко, Полтавська ОО ТЛУ;
Іван Костюк,  Волинська/Рівненська РО ТЛУ;
Ірина Венславовська, Вінницька ОО ТЛУ.
Фіналісти отримають диплом фіналіста та грошову винагороду у розмірі 2 тис. грн..

Фіналісти ІІ туру Конкурсу – учні учнівських лісництв (не випускники) отримають  заохочувальну винагороду. Серед них:

Арсеній Балюк,  Львівська  ОО ТЛУ;
Марія-Каріна Проскурника, Івано-Франківська ОО ТЛУ;
Діана Самусь, Вінницька ОО ТЛУ;
Єлизавета Хмарук,  Вінницька ОО ТЛУ;
Максим Шаригін, Вінницька ОО ТЛУ.
Президія Товариства лісівників України вітає переможців конкурсу за наполегливість, бажання вчитися, пізнавати нове. Ми бажаємо всім фіналістам обрати професію до душі і стати студентами обраних ними вишів. 
Особлива подяка педагогам – наставникам, завдячуючи яким члени учнівських лісництв вчаться любити навколишній світ, пізнають таємниці лісівничої справи, займаються практичною та науково-дослідницькою діяльністю.
Сподіваємося, що у наступні роки у науково-дослідницькому конкурсі Товариства лісівників України братимуть участь випускники всіх  областей України і АР Крим і ми під мирним небом у столиці України будемо вручати нагороди  переможцям нашого щорічного Всеукраїнського конкурсу!

Довідка:

Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв проводиться щороку з метою створення умов для професійного розвитку членів учнівських лісництв, стимулювання їхнього інтересу до дослідницької роботи, оволодіння ними інноваційними технологіями у галузі лісового, садово-паркового господарства та деревооброблювальних технологій. У Конкурсі беруть участь учні 11 класів закладів загальної середньої освіти, що є випускниками учнівських лісництв.
Товариство лісівників України проводить Конкурс за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та ДП «Ліси України».