Товариство лісівників України

Новина


31
тра

Вітаємо переможців і фіналістів щорічного Всеукраїнського конкурсу ТЛУ дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв – 2022!

Завершився щорічний Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, який щорічно проводиться Товариством лісівників України. У 2022-му році цей конкурс був присвячений 100-річчю від дня народження Василя Дем’яновича Байтали, Міністра лісового господарства УРСР 1980–1987 рр.
Умови проведення конкурсу Товариством лісівників України були озвучені на початку лютого цього року. Не так сталося, як гадалося – війна кривавим чорнилом закреслила багато планів, мрій, сподівань. У багатьох потенційних учасників цього конкурсу, випускників учнівських лісництв, потенційних абітурієнтів вишів  лісівничого спрямування російськими окупантами була вкрадена можливість брати участь у конкурсах через війну, окупацію, через те, що багатьом випускникам шкіл довелося просто втікати з  рідного дому, а то й з країни.
Ми не знали, чи зможемо провести конкурс, чи зможуть юні лісівники взяти участь у ньому і представити свої роботи, але життя триває, нам потрібно вчитися, працювати, навчати, готувати професійні кадри, тому ризикнули оголосити про проведення конкурсу і недарма, як стверджує член конкурсної комісії,  к. с.-г. н., доцент кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП України Марія Шевчук:

«Для участі в конкурсі обласними організаціями ТЛУ було надіслано 9 конкурсних робіт випускників учнівських лісництв. Особливо відзначились земляки Василя Дем’яновича Байтали – юні лісівники дослідники Вінниччини, від яких на конкурс отримано три роботи. Львівщина для участі в конкурсі надіслала дві дослідницькі роботи, по одній роботі надійшло від обласних організацій ТЛУ Івано-Франківської, Житомирської, Рівненської та Чернівецької областей.
Кожна робота – це заслуга не лише безпосередніх учасників конкурсу, а й їхніх керівників,  а часом, і підсумок  наукових спостережень і досліджень шкільних лісництв та гуртків.
Приємно відзначити, що в більшості конкурсних робіт піднято актуальні питання екології та лісового господарства. Дуже важливо, що вже за шкільними партами учні переймаються актуальними проблемами сьогодення і майбутнього, шукають шляхи для їх вирішення. Чудово, що поруч з учнями є наставники (вчителі, керівники шкільних лісництв та гуртків), яким в сучасних непростих умовах вдається зацікавити молодь і долучити до дослідницького пошуку.
Для максимальної об’єктивності оцінювання кожну конкурсну роботу аналізувала конкурсна комісія у складі  чотирьох викладачів-науковців. Роботи оцінювали в розрізі 8 критеріїв: актуальність проблеми досліджень; новизна та оригінальність ідей, висвітлених в роботі; використані методи дослідження; наявність огляду теоретичних питань (аналіз вже існуючих результатів досліджень за обраною тематикою); практична направленість результатів; адекватність одержаних результатів; ступінь самостійності роботи та загальна якість оформлення конкурсної роботи.

За результатами оцінювання визначено переможців:

1 місце -   Рижук Софія Ігорівна. Тема роботи: "Удосконалення технологій вирощування сіянців дуба черешчатого (Quercus robur) із закритою кореневою системою  в умовах Вовковиївського лісництва",    Рівненська обл.

2 місце -   Маценко Дарія Сергіївна. Тема роботи:"Введення до складу лісових насаджень береки лікарської (Sorbus torminalis Crantz.) як нової перспективної породи та вплив абсорбенту на її приживлюваність, ріст та розвиток",    Вінницька обл.

3  місце  розділили -  Хомин Анастасія Василівна. Тема роботи " Пошук оптимальних природних умов у межах урочищ в с. Труханів для висаджування модрини європейської ", Львівська обл.;

  та Ротар Вікторія Русланівна. Тема роботи: "Етіологія поперечного раку дуба звичайного в насадженнях Клішківського лісництва",  Чернівецька обл.


Усі учасники цьогорічного конкурсу відзначені почесними грамотами та грошовими винагородами у розмірі: за 1-ше місце – 10 тис. грн;за 2-ге місце – 7 тис. грн;за 3-тє місце – 5 тис. грн.

Роботи решти фіналістів конкурсу, а саме:  Івана Самоплавського (Житомирська обл.), Юлії  Перкун (Вінницька обл.), Марини  Шатайло (Вінницька обл.), Станіслава Обущака (Івано-Франківська обл.), Зубач Валерії (Львівська обл.) відзначено дипломами фіналіста та заохочувальними винагородами по 1,5 тис. грн.
Від імені членів конкурсної комісії у складі викладачів-науковців навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України дуже хочу подякувати Товариству лісівників України та організаторам конкурсу за відкриття юних дослідницьких талантів! Усіх учасників цьогорічного конкурсу будемо дуже раді бачити серед лав наших майбутніх студентів!"

М. Шевчук (к. с.-г. н., доцент кафедри ботаніки, дендрології та лісової селекції НУБіП України, член конкурсної комісії)

Президія Товариства лісівників України вітає переможців конкурсу за наполегливість, і бажає всім фіналістам обрати професію до душі і стати студентами обраних вами вишів.  
Сподіваємося, що у наступні роки у науково-дослідницькому конкурсі братимуть участь випускники всіх 25 областей України і АР Крим і ми під мирним небом у столиці України будемо вручати нагороди  переможцям нашого щорічного Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв!