Товариство лісівників України

Новина


12
гру

Вісімнадцять років дбає про ліс на півдні Антоніна Чикачова – начальниця надлісництва Філія "Південний лісовий офіс"

Турбота і піклування – це риси, які інстинктами закладені в жінці. Так чому існує стереотип, що «лісівник» – не жіноча професія? Адже турбота та піклування про ліс, довкілля – це те, що роблять лісівники. Продовжуємо знайомити вас з героїнями проєкту «Лідерки ДП «Ліси України».
 Вісімнадцять років дбає про ліс на півдні Антоніна Чикачова – начальниця надлісництва Філія "Південний лісовий офіс". Для ініціативної, відповідальної та активної Антоніни знайомство з лісівничою справою відбулося ще у шкільні роки. Вона була лісничою шкільного лісництва при Вознесенському лісовому господарстві. Тому вибір професії був єдиний і остаточний. З Миколаївщини дівчина поїхала здобувати спеціальність «Інженер лісового господарства» до Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.
По закінченню навчання повернулася на рідну Вознесенщину інженеркою лісових культур, а потім головною лісничою.
 «Залишити по собі дерево, що буде рости – це дійсно залишити слід на землі. А залишити по собі для майбутніх поколінь ліси – це дійсно велика справа, якою із радістю і відданістю займаються всі мої колеги. Це неймовірне відчуття – заходити в дорослі лісові насадження, які ти садила і доглядала власноруч», - розповідає Антоніна.
Після останнього етапу реформи лісового господарства Антоніна Чикачева очолила одне з надлісництв і прекрасно справляється з керівними функціями. Адже вже є досвід, є сили і є бажання працювати. За словами креативної керівниці, реформа спонукала на півдні новий виток розвитку лісового господарства.
 «Не пам’ятаю за час своєї роботи таких стрімких позитивних змін. Значно покращилося забезпечення, якого раніше взагалі не було. Ми отримали нові трактори, причепні знаряддя, автомобілі, пожежні модулі, протипожежний інвентар. Маємо можливість закладати нові лісові масиви, вирощувати свій посадковий матеріал, організовувати якісний захист лісу в пожежонебезпечний період», - ділиться враженнями Антоніна.
Позитивним моментом називає також очільниця надлісництва скорочення кількості адмінперсоналу у галузі та виведення основної ланки – лісництва – на перше місце.
 «Звісно, не все так легко. Збільшилися вимоги – і це закономірно. Але, без виходу з зони комфорту не буде прогресу. Особисто я кожну нову задачу сприймаю як щабель для персонального зросту. А підтримка рідних та відданість своїй справі нашого колективу не може не надихати. Адже ми робимо потрібну справу для півдня – вирощуємо та доглядаємо ліс», - підсумовує лідерка-лісівничка.