Товариство лісівників України

Новина


26
чер

Віктор Смаль взяв участь у виїзній галузевій виробничій нараді

Віктор Смаль взяв участь у виїзній галузевій виробничій нараді, що відбулася на базі філії «Вінницьке лісове господарство» Центрального лісового офісу ДП "Ліси України"
У ході наради розглянули ключові аспекти ведення лісового господарства в регіоні, проблематику та можливі шляхи вирішення.
- Оглянули ділянки різновікових лісових насаджень та лісових культур, ознайомилися з особливостями їх догляду - застосуванням методів, направлених на максимально ефективне використання родючого шару грунту.
- Обговорили питання різниці проєктування та будівництва лісових доріг на прикладі України та Німеччини.
- На ділянці проведення санітарної рубки, акцентували увагу на важливості дотримання Правил та норм чинного законодавства при здійсненні санітарних заходів, зокрема в лісах з великим рекреаційним навантаженням, приміських лісах та територіях природо-заповідного фонду. 
- Зупинилися на питанні зміни клімату та збільшенні динаміки всихання дубових насаджень Вінничини. Висновок - потрібно швидко реагувати і використовувати методи господарювання з точки зору підходу до вибору порід, більш стійких до кліматичних змін.
- Відвідали рубку головного користування. На прикладі дубу з підпаром, розвіяли стереотип щодо необґрунтованої зміни якості заготовленої деревини, коли з екстер’єр дерева виглядає цілком здоровим та віднесено до найвищої категорії якості. 
- Також, одним з проблемних питань в контексті заготівлі ділової деревини є втрата її якості внаслідок розколів та тріщин в процесі втрати вологи стовбуром. Розглянули можливість застосування  та широкого використання методу набивання сітки на стовбур під час заготівлі.
- Наразі, ліси потерпають від війни не лише в контексті замінування, активних бойових дій та пожеж. Акцентував увагу присутніх на ситуацію, коли внаслідок бойових дій в лісах неможливо здійснювати заходи реагування на шкідників, що в майбутньому може спричинити загрозу їх поширення не лише на примикаючі території, а й по всій країні.
В результаті піднятих питань прийняли рішення разом із фахівцям всіх рівнів оперативно:
- Пропрацювати та розробити більш гнучку модель формування лотів при реалізації деревини, врахувавши всі особливості господарювання.
- Разом з науковцями розробити можливі методи та заходи запобігання та боротьби з розповсюдженням шкідників  з окупованих територій та територій, що потерпають від дій російських окупантів.
- Закладати на майбутнє плани господарювання з врахуванням виваженого та обґрунтованого добору порід, більш стійких до кліматичних змін.
- Неухильно дотримуватися чинного законодавства при здійсненні санітарних заходів, приділивши особливу увагу при цьому  лісам з великим рекреаційним навантаженням, приміським лісам та територіям природо-заповідного фонду.