Товариство лісівників України

Новина


24
січ

Віктор Сахнюк: Майже 1,1 мільярда гривень податків сплатили в минулому році держлісгоспи Житомирщини

Своєрідний рекорд встановили в 2021 році лісогосподарські підприємства Житомирського ОУЛМГ в сплаті податків. Упродовж року вони перерахували до бюджетів усіх рівнів 1 мільярд 99 мільйонів 232 тисячі гривень, що на 40% більше, ніж в позаминулому році. Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк під час виробничої наради за підсумками господарсько-фінансової діяльності підприємств управління в 2021 році.
     Віктор Сахнюк розповів, що, зокрема, понад 525 млн. грн. сплачено до державного бюджету; більше 347 млн. грн. – до місцевих бюджетів; 226 мільйонів – єдиного соціального внеску.
     «Витрати на ведення лісового господарства в держлісгоспах склали 1 мільярд 777 мільйонів гривень. За ці кошти вирощувався та висаджувався новий ліс, проводився догляд за молодими деревами, здійснювалася охорона лісових масиві та інше», - поінформував начальник Житомирського ОУЛМГ.
     Він також звернув увагу на те, що завдяки ефективній господарсько-фінансовій політиці державні лісогосподарські  підприємства  в минулому році отримали понад    75 мільйонів гривень прибутку. Закумульовані кошти спрямували на розвиток.
     «Окрім того, власні кошти лісгоспи спрямували на технічну модернізацію. У 2021 році вони придбали майже 450 одиниць техніки. Це в 6 разів більше, ніж за минулий рік і мало не в десятки разів більше, ніж  в попередні», - підкреслив Віктор Сахнюк.
     Упродовж року було закуплено: 44 трактори для лісогосподарських та лісозаготівельних робіт, 12 пожежних автомобілів, 179 мотоциклів, 85 одиниць легкового автотранспотрту для лісової охорони,  мікроавтобуси для підвезення людей, мотопомпи, ґрунтообробне обладнання, камери відеоспостереження, фотопастки, квадрокоптери тощо. Загалом обсяг капітальних інвестицій склав 262 мільйони 170 тис. гривень.