Товариство лісівників України

Новина


21
кві

Віктор Сахнюк: Дякую кожному лісівнику, котрий бореться з вогнем у лісі

В лісах Овруччини п'ятий день триває ліквідація масштабної лісової пожежі, котра охопила відразу три лісогосподарських підприємства: Овруцьке, Словечанське та Овруцьке спеціалізоване лісове господарство.
   На локалізацію вогняної стихії було кинуто всі сили і засоби лісгоспів, на допомогу прийшли рятувальники, колеги із сусідніх лісгоспів та областей України. Гасіння відбувалося за безпосереднього керівництва голови Держлісагентства України Андрія Заблоцького та голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка.
   Всі лісівники спрацювали на відмінно, зробили усе можливе та неможливе, аби за надзвичайно важких погодних умов зупинити вогонь.  5 днів і ночей, забувши про сон та відпочинок, про вихідні та про величне свято, борються вони зі страшною стихією. Таких масштабів лісової пожежі не пам'ятають навіть лісівники-старожили.
   Отож, дякую кожному лісівнику:  лісовій охороні, інженерно-технічним працівникам, робітникам з цехів переробки – усім, хто провів ці страшні для Житомирщини дні в лісі, боронячи його від вогню. Висловлюю слова вдячності керівництву Держлісагентства та області, а також підрозділам ДСНС - лише спільними зусиллями ми змогли подолати стихію.
   На теперішній час на усіх осередках загорянь вогонь локалізовано. Проте лісівники лишаються в лісі та продовжують контролювати небезпечні місця і працюватимуть там доти, поки пожежа не буде повністю ліквідована.
   Варто зауважити, що протидіяти лісовим пожежам цього року важко, як ніколи. Адже через аномально теплу  зиму та, практично без опадів, весну лісова підстилка та трав'яниста рослинність надзвичайно сухі. В лісах пересохли усі рівчаки та болота. Все це, та ще постійні поривчасті вітри призводять до того, що необачність, байдужість та безвідповідальність мешканців наших сіл і міст, котрі ніяк не хочуть відмовитися від бажання спалити суху рослинність після зими, призводить до страшних наслідків та величезних втрат для лісу, його мешканців, лісового господарства та загострює екологічну ситуацію в регіоні.
   Відтак, звертаюся до усіх мешканців нашої області бути свідомими та відповідальними, утриматися від розведення вогню будь-де на відкритому просторі, аби своїми діями не нашкодити лісам та всьому, що нас оточує.
     Віктор Сахнюк,
     начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства