Товариство лісівників України

Новина


13
тра

Відновлення українського лісу і одночасно створення сучасної індустрії продуктів з деревини.

Про це говорили під час засідання робочої групи з реформування лісової промисловості за участі заступника керівника Офісу Президента України Ростислава Шурми.
Завдяки реформі лісова галузь цього року демонструє рекордні економічні показники. Прибуток ДП "Ліси України" за підсумками першого кварталу зріс до 800 млн грн. Це значно більше, ніж галузь заробляла до війни. Хоча сотні тисяч гектар державних лісів залишаються у зоні бойових дій, заміновані, отже, тимчасово не придатні для господарської діяльності.
Нова централізована модель управління покращила ефективність по всім напрямках.
- Перевиконуються план по висадці нових лісів в рамках програми Президента «Зелена країна». 
- Швидкими темпами створюється мережа сучасних насіннєвих центрів. 
- Врятовані десятки тисяч гектарів самозалісених територій. 
- Розширюється мережа рекреаційних осередків, які цього року стали одним з факторів значного скорочення кількості пожеж. 
- Запроваджені прозорі закупівлі і реалізація. 
- Запланована рекордна інвестиційна програма: будівництво 500 км лісових доріг та десятки одиниць сучасної техніки. 
- Розробляться нова система моніторингу, яка унеможливіть «сірі» схеми з деревиною.
Проте держава зацікавлена у тому, щоб у комплексі з успішною лісовою галуззю в країні розвивалась не менш успішна, сучасна та потужна переробна індустрія. Вона має забезпечити високий попит на деревину і, відповідно, фінансові ресурси для подальшого розвитку лісової галузі.
Мета – не лише збільшення виробництва пиломатеріалів, але й посилення напрямів з більш високим ступенем переробки, які дають продукти з високою доданою вартістю. Меблеві компоненти, МДФ, паркет, конструкційних матеріали, целюлоза, папір, біоенергетичні матеріали.
Поштовхом для розвитку ринку має стати відмова ДП «Ліси України» від державної переробки за досвідом країн Балтії, Скандинавії, Польщі. Що буде сприяти приходу інвесторів та посиленню конкуренції.
Крім того, держава в обличчі ДП «Ліси України» гарантує ринку чесні та прозорі умови доступу до ресурсу, достатній обсяг якісної сировини, стабільне постачання на основі довгострокових контрактів, прив’язаних до ринкових цінових індексів.
Домовилися, що експертні зустрічі з обговорень різних аспектів розвитку лісової галузі та переробної індустрії стануть системними. Мета дуже амбітна і вимагає вирішення багатьох питань, над чим маємо працювати спільно з народними депутатами, провідними фахівцями, представниками бізнес-асоціацій та асоціацій місцевих громад, екологами та лідерами думок, які представляють різні позиції та погляди на лісову проблематику.