Товариство лісівників України

Новина


23
гру

Відбувся круглий стіл "Відновлення лісів Луганської області після пожеж: спільні плани України та міжнародних партнерів"

Рік, що минає приніс, чимало проблем працівникам державної лісової охорони Луганщини. За цей час в області вигоріло майже 30 тисяч гектарів лісів. Для порівняння: одне футбольне поле займає 0,7 гектара. Таких пожеж Луганська область не бачила з часів Незалежності. Однак, вжиття комплексу заходів щодо недопущення виникнення пожеж у наступні роки, термінова ліквідація їх наслідків знаходиться під постійним контролем Державного агентства лісових ресурсів України.
Співвідповідачами круглого столу «Відновлення лісів Луганської області після пожеж: спільні плани України та міжнародних партнерів», організованого проєктом USAID «Економічна підтримка Східної України», який пройшов в форматі онлайн, виступили голова Луганської обласної державної адміністрації-обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай, Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович, начальник Луганського обласного управління лісового та мисливського господарства Павло Головченко, керівник напрямку сталого економічного розвитку Проєкту USAID Брайан Мілаковський, спеціалісти профільних установ та місцевих органів влади.
В ході зустрічі сторони представили інформацію про ситуацію в лісовому секторі Луганської області після пожеж 2020 року та перспективи його розвитку, поточну ситуацію та потреби у відновленні лісів у постраждалих районах Луганщини, напрями й бачення можливостей залучення відповідної міжнародної технічної допомоги. Крім того, обговорено бачення міжнародних партнерів щодо пріоритетних напрямків роботи для відновлення лісів області та роботу Міндовкілля і Держлісагентства щодо запобігання лісовим пожежам у наступні роки. Також представники проєкту USAID, ПРООН в Україні та ФАО представили свої напрацювання, дотичні до проблематики Луганської області.
   Голова Держлісагентства Василь Кузьович:
«Зміна клімату та глобальне потепління призвели до збільшення кількості пожеж та розповсюдження їх на значних площах у лісових масивах та екосистемах. Пожежі в природних екосистемах є найбільшими у літній період на території України. Швидке потепління, відсутність снігового покриву та сильні вітри, масові неконтрольовані сільгосппали у лютому-березні та спекотне літо цього року сприяли підвищенню пожежної небезпеки в лісах. У поточному році великими лісовими пожежами на території лісогосподарських підприємств Луганщини охопило майже 30 тисяч га, у тому числі майже 13 – верховими. Хочу зазначити, що працівниками лісогосподарських підприємств спільно із фахівцями лісозахисту розпочаті обстеження насаджень, пошкоджених внаслідок лісових пожеж цього року, та призначено в них заходи з поліпшення санітарного стану лісів на загальній площі 2950 га».
«Варто наголосити, що за поданням Держлісагентства, Кабінетом Міністрів України виділено кошти з резервного фонду у сумі понад 24 млн гривень для здійснення заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, яка виникла у липні 2020 року на території Луганської області. На виконання доручення Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля для запобігання ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з лісовими пожежами, Держлісагентством розроблено проєкт постанови КМУ «Про затвердження Державної програми підвищення пожежної безпеки в лісах України на 2021-2025 роки», яка, на сьогодні, знаходиться на погодженні в зацікавлених органах державної влади. Орієнтовний обсяг фінансування Програми становить 2 319, 79 млн грн».