Товариство лісівників України

Новина


10
чер

Від солдата до офіцера: шлях воїна-лісівника Сергія Москалюка із Тернопільщини, який уже 1,5 роки боронить українську землю

Він не народжений для війни, але захищати свою країну йому вдається майстерно. За бездоганну військову службу Головнокомандувач ЗСУ відзначив нашого воїна-лісівника почесним нагрудним знаком «Срібний хрест», а за високий професіоналізм Міністерство оборони подарувало нагородну зброю.
Боєць 33-ої окремої механізованої бригади Сергій Москалюк на війні з січня 2023 року. За цей час разом із побратимами пройшов пекельні бої за Роботине, обороняли Малу Токмачку. Зараз підрозділ Сергія перекинули на Донеччину. Поблизу населених пунктів Мар’їнка та Побєда захисники виконують як штурмові, так й оборонні завдання. 
«Можна сказати, що я пройшов шлях від солдата до офіцера. Спочатку мене призначили головним сержантом, вже зараз я на посаді командира 5 механізованої роти і за потреби сам ділюсь досвідом із особовим складом. Довгий час наша бригада виконує завдання на передових лініях, відпочинку мало, тому від цього періодами стає морально важко. Попри це, мусимо триматись», - розповідає Сергій Москалюк. 
До війни, чоловік 6 років працював у Вишнівецькому лісництві філії «Кременецьке лісове господарство» ДП «Ліси України». Був майстром на лісозаготівлях, пізніше – лісорубом 3 розряду. Пригадує, що до роботи завжди відносився із великою відповідальністю: «Робота у лісі специфічна тим, що кожної пори року змінюється вид діяльності. При цьому важливо дотримуватися порядку, адже якщо щось недоробити, недогледіти – потім наздогнати все буде важко. Наприклад, якщо вчасно не провести рубку освітлення, ріст та розвиток дерев притуплюється». 
Уже декілька днів Сергій Москалюк перебуває на лікуванні. Внаслідок танкового обстрілу отримав чергову контузію, тож відновлює здоров’я. Планів на майбутнє поки не складає, каже: «Спершу війну треба закінчити». Вдома на чоловіка чекає любляча сім’я – дружина Руслана та двоє синів: Максим і Денис.
ДП "Ліси України" бажає нашому захиснику міцного здоров’я та незламності духу. Цінуємо вашу сміливість та відвагу!