Товариство лісівників України

Новина


23
тра

Від насінини до дерева: другокласники бачили процес створення лісу

На території філії "Вінницьке лісове господарство" функціонує еколого-просвітницький комплекс, до складу якого входить музей лісу, рекреаційний пункт "Лісопарк" і теплично-парникове господарство.
Нещодавно у теплично-парниковому господарстві побували другокласники Вінницької гімназії №34. 
Спершу юні природолюби відвідали комплекс для зберігання насіння дуба у стані біологічного спокою. Перед тим, як жолуді відправляють на зберігання у холодильні камери, вони проходять 4 етапи підготовки: калібрування - сортування насіння і перевірка на ознаки пошкодження, флотація - ще один етап відокремлення неякісних жолудів, які у процесі випливають на поверхню, термотерапія - термічна обробка насіння для знищення грибків і шкідників, хімічна обробка - ще один етап знезараження. 
В результаті оброблені здорові жолуді можна зберігати у холодильних камерах протягом 2-3 років.
Після школярам показали теплиці, де наразі зростає 75 тисяч сіянців дуба звичайного із закритою кореневою системою.
По закінченню екскурсії діти ласували смаколиками від лісівників та грали на свіжому повітрі.
Такі заходи важливі для свідомого екологічного розвитку дітей. Під час екскурсії діти на власні очі побачили, як народжується майбутній ліс і тепер знають, скільки зусиль потрібно прикласти аби виростити одне доросле дерево.
До речі, одне доросле дерево за рік виробляє 120 кг кисню - цього достатньо для сімʼї з трьох осіб протягом того ж року.