Товариство лісівників України

Новина


Залишки військової техніки на території національного парку. Фото: Суспільне Донбас

27
кві

"Весь ліс небезпечний". В національному парку "Святі гори" розмінували п'ятдесят гектарів з понад 40 тисяч

Майже вся територія національного парку "Святі гори" на Донеччині наразі небезпечна: з 44-х тисяч гектарів лісу розміновані 50 гектарів, розказав в інтерв'ю Суспільному в.о. директора Сергій Приймачук.
"У нас є програма з ДСНС, що ми будемо плановано розміновувати територію, проводити якусь роботу. Але наразі обстежено десь 50 гектарів. [...] Якщо буде пожежонебезпечний період, то буде проблема: як в ліс заїхати — це буде практично неможливо", — розповів він.
За його словами, після деокупації Святогірської громади восени сапери не могли працювати через погодні умови.
"На це були поважні причини: взимку, коли лежить сніг, мінери не працюють, бо це дуже небезпечно. Я вам скажу, що в умовах, коли йде війна, коли мінери потрібні там, де йдуть бої, на тих територіях, ми розуміємо, що розмінування буде не скоро", — пояснив Сергій Приймачук.
Приймачук наголошує: ліс наразі смертельно небезпечно, адже на території Святогірської громади кілька місяців йшли бої.
"Особливо багато в нас тих розкиданих мін-“пелюсток” в районі Богородичного, повністю замінований берег річки Сіверський Донець в районі Святогірська, Тетянівки, Ярової і далі, за межами національного парку. Наприклад, село Райгородок — там теж підриваються люди, які незважаючи на небезпеку йдуть до Сіверського Донця чи у ліс. От у нас на "пелюстці" підірвався інспектор на своєму обході", — розказав Приймачук.
Він додав, що парк вже має план розмінування, узгоджений з ДСНС.
"Екологічні втрати просто жахливі і оцінити їх ще неможливо повністю. Ми почали це робити, але для цього нам все ж таки треба, щоб ми могли увійти в ліс, провести розмінування", — зауважив керівник.
За приблизними оцінками, постраждали 80% лісу святогірського національного парку.