10
жов
жов
Верховна Рада України прийняла в цілому євроінтеграційний Закон України «Про основні засади державної кліматичної політики»
Вчора Верховна Рада України прийняла в цілому євроінтеграційний Закон України «Про основні засади державної кліматичної політики», відповідно до якого буде впроваджено нову кліматичну політику в Україні за нормами та принципами Європейського Союзу, а також ухвалення якого є одним з важливих індикаторів виконання Країною Плану для Ukraine Facility!
Закон спрямований на:
- визначення правових та організаційних засад державної кліматичної політики, державного управління та наукового забезпечення в сфері державної кліматичної політики;
- планування державної кліматичної політики;
- встановлення засад для визначення механізмів та інструментів для досягнення цілей державної кліматичної політики;
- удосконалення національної системи інвентаризації антропогенних викидів парникових газів та поглинання парникових газів;
- забезпечення функціонування національної системи моніторингу та оцінки досягнення цілей державної кліматичної політики, прогнозування у сфері зміни клімату.
Державна кліматична політика – це, перш за все, досягнення кліматичної нейтральності України до 2050 року, пом’якшення наслідків зміни клімату та адаптації до них, забезпечення низьковуглецевого та сталого розвитку, екологічної, продовольчої та енергетичної безпеки України, зменшення обсягів викидів парникових газів щонайменше на 65 відсотків до 2030 року відповідно до рівня 1990 року.
Крім того, це - виконання міжнародних зобов’язань України згідно з Рамковою конвенцією Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату, Паризькою угодою, Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, та іншими міжнародними договорами. Закон спрямований на імплементацію acquis communautaire ЄС у сфері зміни клімату, зокрема Регламентів Європейського Парламенту і Ради Європейського Союзу про пом’якшення наслідків зміни клімату та що встановлють рамки для досягнення кліматичної нейтральності (“Європейський кліматичний закон”).
Прийняттям Закону Україна в черговий раз на політичному рівні підтримала євроінтеграційний курс та European Green Deal, яка визначає комплекс заходів політики ЄС на найближчі роки, з метою сталого зеленого переходу Європи до кліматично нейтрального континенту до 2050 року.
Ми заклали основи для створення Довгострокової стратегії низьковуглецевого розвитку України, Національного плану з енергетики та клімату, Стратегії адаптації до зміни клімату, а також секторальних програмних документів щодо зменшення обсягів антропогенних викидів парникових газів та збільшення обсягів видалення парникових газів поглиначами, які дозволять державі, бізнесу, громадам та населенню Країни упродовж майже 30 наступних років працювати задля зменшення впливу змін клімату на життєдіяльність нашої держави та її громадян.
Попереду ще багато роботи – потрібно відновити моніторинг, звітність та верифікацію викидів парникових газів, в найкоротший строк в діалозі з бізнесом розробити та запровадити систему торгівлі викидами вуглецю (СТВ) задля зменшення впливу механізму регулювання викидів вуглецю на кордоні (Carbon Border Adjustment Mechanism, CBAM), впровадженого ЄС на експорт українських товарів, напрацювати та впровадити всі вищеперелічені Стратегії.
Але перший важливий і великий крок вже зроблений і я дуже вдячний всім, хто допомагав працювати над текстом проекту Закону, а також колегам-парламентарям, які більшістю в 284 голоси підтримали його прийняття!!!
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- www.facebook.com/bondarenko.oleg.volodymyrovych/posts/pfbid0oRaXEgGpouoi1vCTSWkSaUvW13AxLeFNPYxtMKDCwRjDEhBBDUWV59fWE6nUUCyXl