Товариство лісівників України

Новина


25
жов

Верховна Рада схвалила проєкт Закону про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу

Підготовлений Держлісагентством проєкт закону за сприяння Міндовкілля схвалено Парламентом.
Європейський інститут лісу (ЕFI) є міжнародною організацією, створеною європейськими державами. Відповідно до Конвенції ЕFI членство у організації набувається на рівні держави. Наукові установи тієї чи іншої держави можуть набути статус асоційованих членів (європейські організації) або афілійованих членів (організації поза межами Європи).

Сьогодні 26 країн Європи є членами ЕFI, а 115 організацій набули статус асоційованих або афілійованих членів у 36 країнах, серед яких є 2 українські наукові та освітні установи. Загалом ЕFI має 5 регіональних офісів та три проектні центри.

Прийняття законопроекту у Парламенті дозволить приєднатися Україні до Конвенції про Європейський інститут лісу, що у подальшому сприятиме мобілізації науково-дослідного потенціалу та ефективному об'єднанню наявних ресурсів багатьох європейських країн у галузі лісових наукових досліджень та передових методів і технологій лісоуправління.

Дослідження складають наукову основу для підтримки лісової політики на європейському, регіональному та національному рівнях.