Товариство лісівників України

Новина


06
вер

Вересневі акценти. Лісова Альма-Матер Волині: посвята в студенти

Минулого понеділка у Шацькому лісовому коледжі ім. Валентина Сулька відбулася посвята студентів-першокурсників у студенти. На урочисту лінійку з нагоди початку нового навчального року зібралося усе студентство і викладачі вишу, прийшли також батьки, прибули привітати лісівничу Альма-Матер Волині з Днем знань і поважні гості.
Серед них голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України Олександр Рибчинський, заступник начальника Північно-Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства Борис Бабеляс, начальник сектору поліцейської діяльності №2 селища Шацьк Андрій Вадимович Лайтар, керуючий справами Шацької селищної Ради Олександр Бебко, настоятель Свято-Дмитрівського храму села Самійличі і благочинний Шацького деканату ПЦУ, митрофорний протоієрей Михайло Цвинкилевич і автор цих рядків – член ради ВОО Товариства лісівників України, письменник, заступник редактора громадсько-політичного часопису «Волинська газета». 
Викладач захисту України Володимир Бондарук по-військовому чітко і стисло доповідає директору коледжу про готовність до проведення заходу.
Звучить славень України, присутні хвилиною мовчання вшановують пам’ять загиблих на війні. 
– Дякуємо усім військовим, медикам, волонтерам, рятувальникам, всім, хто відданою працею наближає нашу перемогу, і безмежно талановитим керівникам, що навіть у такі непрості часи знаходять собі розум давати правильні розпорядження, – звучать слова ведучих над майданчиком, на якому у вишиванках вишукувались студенти перед коледжем.
Перше слово для привітання ведучі надають заслуженому працівнику освіти України, відміннику лісового господарства України, кандидату с.г. наук, директору Шацького лісового фахового коледжу ім. Валентина Сулька Ігорю Жмуркові.
– Шановні гості, батьки, викладачі і студенти, безперечно, що кожен навчальний заклад повниться усмішками його учасників, – мовить Ігор Васильович. – У непростий час живемо. На нашу долю випала незвичайна місія – жити, працювати, навчатися у час війни. Це свято, яке ми тепер святкуємо, не відзначали тут вже більше двох років. Це стало можливим завдяки тому, що сьогодні наші кордони оберігають наші воїни. Ви бачите, що в кожне село приходять екскорти із загиблими на щиті. Завдяки цим героям ми сьогодні маємо можливість вчитися і працювати. Хотілося б, щоб цей час, який ви проведете в стінах коледжу, увінчався успіхами, ви здобули омріяну освіту і знання. Після закінчення війни комусь потрібно буде відбудовувати державу, комусь примножувати її здобутки, працювати над тим, щоб лісова галузь розвивалася, щоб всі люди мали можливість отримати теж освіту. Бажаю, щоб ваші знання стали корисними для держави і для вас особисто. Дякую усім, особливо першокурсникам, що обрали для навчання наш заклад. Хочу подякувати постійним нашим кураторам – Поліському лісовому офісу, Товариству лісівників України, територіальній селищній громаді за постійну турботу і підтримку навчального закладу. Час не простий, але знаходьте миті і для відпочинку, і для радощів, і для знань. Час – це найважливіше, що у нас є. Хочу, щоб він проходив у вас плідно. 
І бажаю скорого завершення війни.
Заступник директора з виховної роботи Василь Маротчак зачитує наказ про зарахування студентів до груп відповідних спеціальностей та призначення їх кураторів. Це майже сотня новобранців, які виявили бажання навчатися за спеціальностями «Лісове господарство», «Лісозаготівля та первинна обробка деревини», «Облік і оподаткування». Серед них є й Максим Ігорович Хомич із с. Мельники Шацької громади, батько якого віддав життя за незалежність України. Попри обов’язків студента Максим ще й дбає про меншого брата Артема, з яким живуть у рідному селі. 
– Шановні освітяни, батьки, гості, дорогі студенти, прийміть з нагоди початку нового навчального року найщиріші вітання від Товариства лісівників України, від директора Поліського лісового офісу Олександра Михайловича Кватирка, усіх працівників лісової галузі Волині, – звертається до присутніх голова Волинської обласної організації ТЛУ Олександр Рибчинський. – Початок навчального року ставить репер в житті кожного студента, кожного викладача, які мають до цього відношення. Адже вчорашні учні з нетерпінням чекали, коли вони стануть студентами. Сьогодні для них цей день настав. Студенти останнього року навчання з нетерпінням чекають, коли закінчать виш і підуть самостійними дорогами. Студентські роки – це те, що не продається і не купується. Це те, що згадується із захопленням і радістю впродовж усього життя. Використайте студентські роки з максимальною для себе віддачею.
Доля склалась так, що я не навчався у цьому коледжі, але десятки років щодня мені доводилося працювати з людьми, які закінчили ваш коледж. Це люди товариські, щирі, порядні, справжні професіонали… Шацький коледж – це кузня кадрів для лісової галузі. Будемо чекати вас у лісогосподарствах.
Голова Волинської обласної організації ТЛУ Олександр Рибчинський приїхав з подарунком, з нагоди початку навчального року вручив директору коледжу ноутбук.
Цікавим був і виступ колишнього випускника коледжу, а нині знаного досвідченого лісовода, керівника-управлінця Бориса Бабеляса.
– Як випускник коледжу – Альма-Матер лісової науки Волині – хочу привітати Вас з початком навчального року, – звернувся до присутніх Борис Павлович. – Два роки, на жаль, ми не мали можливості навчатися. Сподіваюся, з цього року буде добра традиція повернутися у навчальні кабінети. Ви починаєте дорослу освіту, яка потім дасть вам фундамент і базу для подальшого життя, для здобуття професії, яка буде у подальшому впродовж життя давати добробут, фінанси, благополуччя. Головне, щоб коли закінчите коледж, були потрібні системі лісового господарства, кожен знайшов своє місце, а після закінчення війни з росією продовжили своє навчання і роботу у мирній процвітаючій країні. Щоб не було потреби виїжджати і шукати роботу за своїм профілем в інших країнах. Бажаю усім найшвидшої перемоги і мирного неба над головою. Слава Україні. 
– Слава Героям! – лунає у відповідь.
– Всі знають у нас війна, нелегко вчитися і працювати, – звертається до студентів начальник сектору поліцейської діяльності №2 селища Шацьк Андрій Лайтар. – Прошу не порушувати дисципліну і порядок, щоб до нас були тільки хороші звернення. Божого благословення і ангела охоронця кожному.
Звернувся до присутніх з вітальним словом і отець Михайло, прочитав коротеньку молитву і окропив усіх свяченою водою.
– Для першокурсників – це найбільш хвилюючий день, – казали присутні на святі батьки. – Нехай він стане для них не тільки яскравим спогадом, але і вдалим стартом у велике і самостійне життя, а кожен день буде наповнений цікавими лекціями, новими знаннями, приємними зустрічами і дивовижними відкриттям.
Четвертокурсникам це свято знань  додало снаги і надії, адже цей навчальний рік для них стане завершальним. Саме вони будуть берегти у своїй пам’яті студентські роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ наставників-викладачів, які навчають не тільки нових знань, а й основам великої науки – життя.
– Зі святом вас, сини і доньки! – вітали студентів рідні. – Щасливого, успішного і мирного нового навчального року!
…Були на цій святі знань і пісенні вітання від студентки ІІІ курсу групи БО-31 Аліни Наумич, що додало святковості і настрою.
А завершилося вересневе дійство фотосесією, після якої студенти розійшлися по аудиторіях на першу у цім році виховну годину.
Сергій ЦЮРИЦЬ.
Фото автора.