Товариство лісівників України

Новина


25
лют

В житомирських лісах запровадять трирівневий контроль

Житомирським обласним управлінням лісового та мисливського господарства впроваджується триступеневий рівень відеонагляду за лісовими масивами. Про це повідомив начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Віктор Сахнюк.
Нині в лісах області вже встановлено понад 5 десятків камер відеоспостереження. Тепер їх обєднають в єдину систему.
Таким чином всі ліси нашої області будуть під потрійним наглядом. В кожному лісництві черговий через монітор бачитиме всю територію лісництва, і на центральному пульті лісгоспу ще один оператор теж моніторитиме уже всі ліси лісгоспу. Якщо якесь загоряння пропустить один – то обов'язково побачить другий. Оператор  на рівні управління  - бачитиме усі ліси області.
Крім того, завдяки спеціальному обладнанню, відеоспостереження за лісами можна буде  вести в будь-якому місці, чи то з мобільного телефону, чи з іншого пристрою, аби лише була можливість підключитися до мережі Інтернет. 
Інформація про появу загорянь, координати пожежі та найкоротший маршрут руху пожежної техніки, сил і засобів буде передаватись в черговий диспетчерський пункт та на мобільні телефони інженерно-технічним працівникам підприємств і управління. 
У мобільних пристроях буде доступною і інтерактивна карта пожежних водойм.
«Таке нововведення - це крок до переходу на якісно новий рівень організації протипожежних заходів в держлісгоспах області,» - додає Віктор Сахнюк.
До початку пожежонебезпечного періоду лісівники провели обслуговування та ремонти усієї протипожежної техніки. Крім того, увесь лісовозний транспорт, котрий з якихось причин не використовується за призначенням, спеціалісти підприємств переобладнали під автомобілі для підвезення води на пожежі.
Таким чином, 70 пожежних автомобілів, 111 пожежних модулів, 159 тракторів з грунтообробним обладнанням, півтори тисячі  ранцевих оприскувачів, 229 мотопомп – таку техніку та обладнання мають лісівники області, аби протистояти вогню.