Товариство лісівників України

Новина


25
лис

Україна одна із найперших долучилася до проєкту FSC для відслідковування руху деревини

Україна стала однією із перших країн у світі, яка долучилася до нового пілотного проєкту міжнародної організації FSC (Forest Stewardship Council) для відслідковування руху деревини на міжнародних ринках.
Про це заявив заступник Голови Держлісагентства з питань цифрового розвитку Віктор Смаль.

"Мова йде про цифрове програмне забезпечення на основі технології блокчейн. Відомості про деревину, її походження і переміщення будуть накопичуватися у децентралізованих міжнародних базах даних. Технологія блокчейн забезпечить цілісність інформації і унеможливить зловживання із вже внесеними даними", - пояснив Віктор Смаль.

Першими користувачами системи стають державні підприємства, що підпорядковуються Держлісагентству у Закарпатській області.

Внесені дані допоможуть відслідковувати деревину від країни походження до подальших пересувань на міжнародних ринках.

Запит на запровадження цієї системи постійно надходить від світових виробників, які бажають отримувати тільки сировину із відповідальних джерел.

На світовому рівні новою системою починає користуватися Україна і Китай. Від результатів роботи пілотного проєкту буде залежати його подальше використання в інших країнах світу.

Державне агентство лісових ресурсів України готове виходити на новий рівень відкритості даних і постійно доводить це на практиці.