Товариство лісівників України

Новина


22
вер

У шкільному лісництві на прикордонні відбувся перший урок

20 вересня відбулася перша зустріч шкільного лісництва «Крокус», що діє на базі філії «Свеське лісове господарство» ДП «Ліси України».
За словами Олени Лукаш, яка очолює шкільне лісництво вже близько 10 років, з початку повномасштабного вторгнення зустрічі дітей з лісівниками стали рідкістю, адже зараз навчання на прикордонні проходить виключно в онлайн форматі. Всього у «Крокусі» навчається 20 дітей з 8-10 класів Свеської спеціалізованої школи 1-3 ступенів (ліцей) № 2. 
«За півтора року війни ми й 10 разів не зустрілись. Раніше уроки були регулярними. У нас був табір відпочинку і праці, діти проводити догляд за культурами, брали участь в усіх акціях, збирали насіння жолудів і каштанів, відвідували з'їзди шкільних лісництв. Але війна все змінила. У 2022 році зустрічей не було взагалі. На Свеса були нанесені 3 авіаудари, зараз громада чи не щодня страждає через обстріли й люди попросту налякані. Але, попри все, діти потребують «живого» спілкування і навіть в умовах війни в їхньому житті мають бути хвилинки радості» - розповідає Олена Лукаш. 
Під час першої у цьому році зустрічі діти грали у вікторину, змагались у командах, малювали на магнітній дошці та раділи можливості хоча б не надовго відволіктись від жорстоких реалій війни.