Товариство лісівників України

Новина


20
вер

У шахтарському місті – учнівське лісництво

18 вересня 2023 року відбулося урочисте відкриття шкільного лісництва «Green Forest», яке відтепер діятиме на базі Нововолинського ліцею №9 Нововолинської міської ради, що у Благодатному.
Працівники лісової галузі спільно з освітянами уже не перший рік працюють над прищепленням любові до природи, вихованням наполегливості, допитливості, працелюбності через організацію роботи учнівських лісництв.
Цього разу на урочистості з нагоди відкриття нового учнівського лісництва до ліцею завітали голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України Олександр Рибчинський, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів виконавчого комітету Нововолинської міської ради Ніна Шумська, начальник управління освіти Нововолинського міської ради Сергій Мороз, головний лісничий філії «Володимир-Волинське ЛМГ» Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Микола Іваницький та його колега – начальниця відділу лісового та мисливського господарства та куратор учнівських лісництв філії Наталія Козій, методист Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Волинської обласної ради Юлія Бондаренко, директори загальноосвітніх закладів громади. Їх радо зустріли директор ліцею Василь Бакуш, керівниця учнівського лісництва Олена Колядюк, вчителі освітнього закладу та юннати.
– Наші ліцеїсти зможуть досліджувати рослинний світ, вивчати лікарську сировину, проводити науково-дослідні роботи, брати участь у практичних конференціях та займатися озелененням територій, – наголошує директор ліцею Василь Бакуш. – Думаю, створення учнівського лісництва відкриває його вихованцям також двері і в лісівничу професію. 
Під час урочистої церемонії була підписана тристороння угода про співпрацю між Волинським обласним еколого-натуралістичним центром Волинської обласної ради, Нововолинським ліцеєм №9 Нововолинського міської ради та філією «Володимир-Волинське ЛМГ» Поліського лісового офісу ДП «Ліси України». 
– Досить часто учні шкільних лісництв пов’язують своє професійне життя з лісовою галуззю. Таких випадків в області є чимало. А це найкращий показник того, що така діяльність не є даремною і приносить свої результати, – вітаючи юннатів з цією подією, мовив Олександр Рибчинський. 
Він передав слова підтримки нововолинчанам від голови ТЛУ Юрія Марчука, директора Поліського лісового офісу Олександра Кватирка, усіх лісівників Волині. Відтак нагородив грамотою облорганізації ТЛУ учня цього ліцею Матвія Скребньова за зайняте ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Лісівник – краща професія» і вручив школяру сертифікат на 1300 грн. У свою чергу головний лісничий і голова первинної організації філії ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Микола Іваницький подарував юннатам ліцею новеньку форму юних лісівників, цінні подарунки та Дерево Життя для класу учнівського лісництва. Юлія Бондаренко передала юннатам вітання від заслуженої працівниці освіти України, директорки ВОЕНЦ Валентини Остапчук, вручила бінокль та книгу Миколи Зведенюка «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини».
Побажала вдалої роботи учням та керівнику гуртка і заступниця міського голови Ніна Шумська.
Цього дня на території освітнього закладу усі разом започаткували алею слави, висадивши деревце дуба черешчатого, що є символом краси, сили і Раю-Ирію. Його відтепер будуть доглядати юні лісівники ліцею.
Сергій ЦЮРИЦЬ, 
член Ради Волинської обласної організації Товариства лісівників України.
Фото Наталії ПАШИНСЬКОЇ.