Товариство лісівників України

Новина


25
жов

У філіях Столичного лісового офісу триває осіння лісокультурна кампанія

Лісівники Житомирщини та Київщини щоденно працюють, щоб виконати встановлений план – висадити понад 10 мільйонів сіянців. Також – провести лісовідновлення на площі майже 1200 гектар. Загалом до висадки залучено понад 2,5 тисячі працівників 24 філій.
Цьогорічна осіння лісокультурна кампанія матиме низку особливостей порівняно з минулими роками. Перш за все, лісівники ДП «Ліси України» реалізують необхідний перелік заходів для створення лісів нової якості – таких, що краще протистоятимуть кліматичним змінам та будуть стійкішими проти шкідників й пожеж. Найбільше плануємо висадити сіянців сосни звичайної та дуба звичайного – основних лісоутворюючих порід. Окрім того, вводимо допоміжні породи – березу, липу, клен, вільху, ліщину.
 Зокрема, зменшуються площі монокультурних насаджень на користь змішаних лісів, які є більш життєстійкими. Активно заліснюються суцільні зруби та деградовані землі й самосійні лісі, передані місцевими громадами протягом останнього року.
 Важливим напрямком є збільшення частки сіянців із закритою кореневою системою, які краще приживаються. Усі 5 мільйонів сіянців із ЗКС, вирощених у лісовому селекційно-насіннєвому центрі на Житомирщині, заплановано висадити упродовж наступних декількох тижнів.
Разом з тим, теперішня кампанія наразі проходить з певними корективами графіку робіт. Причиною стали незвичні погодні умови – посушливе літо та нехарактерно тепла осінь. Адже для успішного приживання саджанців ґрунт має бути достатньо зволоженим. За таких погодних умов це потребує додаткових заходів з поливу та підживлення рослин. Тому фахівці лісового господарства ретельно аналізують стан ґрунтів на ділянках майбутніх насаджень. На сьогодні у філіях офісу підготовлено до висадки майже 65% запланованих земель.