Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


29
бер

У ЧЕРКАСАХ ВІДБУВСЯ ОБЛАСНИЙ ЗЛІТ ШКІЛЬНИХ ЛІСНИЦТВ (ВІДЕО)

У Черкасах відбувся обласний етап XIII Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Участь у заході, який традиційно відбувся на базі Черкаського обласного центру роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради, взяли 11 команд з усієї Черкащини.
   Учасників Зльоту привітав перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко та побажав кожній команді успішно представити свої досягнення.
   “Раз на рік ми збираємо усіх вас разом для того, щоб познайомитися з вашими здобутками, досягненнями, успіхами. І не тільки познайомитися, а й оцінити вашу лісівничу роботу та визначити кращі команди. На Черкащині активно функціонують 13 шкільних лісництв, в яких сьогодні навчаються більш як 300 школярів середньої та старшої ланки. Саме учні шкільних лісництв, як уже показує досвід, є найактивнішими учасниками масових лісівничих заходів, у тому числі щорічної акції Держлісагентства України «Майбутнє лісу у твоїх руках». Дуже добре, що ви такі активні – берете участь у різноманітних конференціях, конкурсах, зльотах і достойно представляєте Черкащину на обласному та всеукраїнському рівнях. Проте, вважаю, найголовнішим показником цього напрямку роботи є те, що частина дітей, які навчаються у шкільних лісництвах, згодом пов’язують своє професійне життя з лісівничою, природоохоронною, екологічною діяльністю. Із великим зацікавленням сьогодні будемо спостерігати за вашим змаганням!”, – зазначив Анатолій Рутенко.
   Від освітян привітала школярів директор КЗ «Черкаський обласний центр роботи з обдарованими дітьми Черкаської обласної ради» Людмила Давиденко, яка подякувала усім, хто працює над таким важливим напрямком, як формування у школярів лісівничої, екологічної культури та освіти, прищеплює молоді любов до природи. «Справа, якою ви займаєтеся, можливо, стане справою вашого життя, вашою майбутньою професією. А хіба є щось краще, ніж наша планета, яка має бути зеленою і чистою для майбутніх поколінь», – звернулася до школярів Людмила Давиденко.
   Протягом роботи Зльоту юні лісівники демонстрували виставки лісівничих досягнень, презентували свої здобутки, захищали науково-дослідницькі роботи команд  у галузі лісового господарства.
   До складу журі увійшли лісівники, науковці, освітяни: перший заступник начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Рутенко, голова Черкаської обласної організації профспілки працівників лісового господарства Микола Опанасюк, спеціаліст відділу інклюзивної, позашкільної освіти та виховної роботи управління освіти ОДА Галина Малород, завідувач кафедри загальної екології, педагогіки та психології Черкаського державного технологічного університету Інгріда Чемерис, доктор педагогічних наук,  професор кафедри загальної екології, педагогіки та психології Черкаського державного технологічного університету Людмила Білик.
   При оцінюванні презентацій враховувалися впровадження інноваційних технологій у практику вирощування лісових культур, впровадження результатів дослідів у практику лісового господарства, дієвість профорієнтаційної роботи, якість оформлення та оригінальність презентацій. Науково-дослідницькі роботи оцінювалися за такими критеріями: новизна та актуальність досліджуваної проблеми, чіткість, повнота, логіка якість і глибина дослідження, відповідність висновків, практичне значення та рівень підготовленості до захисту роботи.
   Призерами Зльоту журі визнало три команди юних лісівників. Третє місце посіла команда Кам`янського лісгоспу – «Діброва» Тимошівської ЗОШ I-III ступенів ім. Кароля Шимановського.. Друге місце віддали команді Смілянського лісгоспу – «Лісовий патруль» Балаклеївської ЗОШ I-II ступенів №2. Першу сходинку посіло шкільне лісництво Чигиринського лісгоспу – «Богданівець» Чигиринського навчально-виховного комплексу I-III ступенів №3. Переможцем цьогорічного Зльоту стала команда Черкаського лісгоспу – «Лісова варта» Геронимівської ЗОШ I-III ступенів, яка виборола гран-прі. А це означає, що саме ця команда представлятиме Черкащину на Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв, що відбудеться у вересні. Всі учасники заходу отримали Грамоти та грошові сертифікати.