Товариство лісівників України

Новина


19
кві

У Бершадській громаді на Вінниччині заклали сквер пам’яті українським дітям, які загинули під час війни

Вже майже два місяці в Україні триває повномасштабна війна. Стрічки новин рясніють не лише повідомленнями про втрати ворога, успіхи наших захисників, обстановкою на фронті, але, на жаль, і прожертви серед мирного населення, серед військовослужбовців та рятувальників. Болить усій країні й найглибша рана – смерті невинних дітей.
Нещодавно у с. Красносілка Бершадської територіальної громади, що на Вінниччині, неподалік ЗДО "Ромашка" (директор О.Л. Прибила) заклали сквер пам’яті дітям, які загинули під час російської агресії проти України. Працівники дитячого садочка разом з односельчанами висадили понад 200 кущів і дерев.
Саме таку цифру загиблих дітей нині повідомляють офіційні джерела.
Для реалізації цієї ініціативи колективу ЗДО "Ромашка" долучилося чимало небайдужих. Неподалік дитсадка провели розчистку та вирівнювання захаращеної території площею близько 25 соток, викорчували чагарники і старі  дерева, прибрали від сторонніх предметів і каміння. За посадковим матеріалом звернулися до ДП «Гайсинський лісгосп». Лісівники надали консультацію про те, які дерева та кущі краще посадити у цій місцевості, як за ними доглядати.
Порадившись, біля дитсадка висадили клен, липу, модрину, тую, самшит, барбарис та інші рослини. Згодом біля новоствореного скверу планують встановити пам’ятну дошку.
Лісівники Вінниччини вже мають досвід створення зелених насаджень на згадку про полеглих у боротьбі за майбутнє нашої держави. Так, весною 2020 року в Ободівському лісництві лісівники разом із волонтерами та учасниками бойових дій АТО, ООС Тростянецького району створили Ліс пам’яті. Тоді було висаджено 4000 дерев в пам’ять про синів і доньок України, які, захищаючи державу від ворога, віддали найцінніше – своє життя! Нині лісівники ДП «Гайсинський лісгосп» дбайливо доглядають за Лісом пам’яті, адже у перші роки новостворені лісові культури вимагають багаторазових ручних та механізованих доглядів. Лісівники докладають максимум зусиль, щоб Ліс пам’яті виріс на згадку про героїв та давав наснагу нашим нащадкам.
Такі ініціативи та добрі справи - це вдалий приклад, коли люди водночас бережуть пам’ять про минуле та усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє нашої країни.
Про полеглих під час боротьби із російським окупантом ми пам’ятатимемо завжди. Посадити дерева у пам’ять про жертви війни – це спосіб віддати шану та залишити у спадок для майбутніх поколінь згадку про тих, хто заплатив за нашу перемогу власним життям.
Пресслужба Вінницького ОУЛМГ