Товариство лісівників України

Новина


23
лют

У 2021 році відтворено лісів на площі 44,6 тисячі га

Основним завданням лісівників є вирощування та відтворення лісів. Постійні лісокористувачі та власники лісів відповідно до законодавства протягом двох років зобов’язані відновити ліс на місці суцільних зрубів. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та проведення інших заходів для висаджування лісу або сприянню його природному поновленню.
Зазвичай, лісівники проводять відновлення лісу вже на наступний після рубки рік, а інколи, якщо є всі умови, і того ж року.

Найбільш сприятливі погодні умови для відновлення лісів – навесні та восени.

Починаючи з 2017 року, відмічається стійка тенденція до зменшення обсягів суцільних рубок лісу, що має безпосереднє відношення до зменшення обсягів лісовідтворення. Окрім того, спостерігаємо стабільно високий рівень природного поновлення на зрубах (більше третини територій), що стало можливим після вчасно проведених заходів із сприяння природному поновленню. Це пояснюється прийнятим курсом на поетапний перехід від суцільних до поступових та вибіркових систем рубок, як це відбувається в європейських країнах.

У 2021 році відтворено лісів на площі 44.6 тисячі га (створено нових лісів – 3.2 тисяч га). Збільшення обсягів відтворення лісів пояснюється залісенням на місцях великих згарищ 2020 року.