Товариство лісівників України

Новина


04
лют

Творець лісів Рожнятівщини: відійшов у вічність Антон Йосипович Островський

«Я мусив знати все. У мене не було вихідних, я постійно був у лісі. Ніхто ті гори так не сходив, як я», – Антон Йосипович Островський.
2-го лютого 2022-го року на 95-му році життя відійшов у вічність Антон Йосипович Островський – лісівник, мисливствознавець, який здійснив неабиякий внесок у розвиток лісового та мисливського господарства Прикарпаття, перший «Заслужений лісовод України», ветеран лісового господарства, перший директор Карпатського державного природного парку.

Колективи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, державних лісогосподарських підприємств області висловлюють щирі співчуття рідним та близьким покійного.

Світла пам’ять про Антона Йосиповича назавжди збережеться серед лісівників Прикарпаття.

 
Антон Йосипович Островський народився 20 січня 1928 року на Хмельниччині. Закінчив Самбірський статистичний технікум, Львівський лісотехнічний інститут (1958 р.).

У 1956 році Антон Йосипович Островський розпочинає свій лісівничий шлях в Ангелівському лісництві. Шестигектарний розсадник саджанців разом з командою однодумців – майстром лісу, бригадою лісокультурниць, за 4 роки молодий лісівник-початківець перетворює на лісовий «дитячий садок» площею 1 130 гектарів.

Сьогоднішня краса лісів Рожнятівщини – це результат роботи Антона Йосиповича.

У 1959 році трудову діяльність лісівник продовжує директором Жаб'євського лісгоспу. У 1964-му займає посаду заступника директора з лісового господарства ЛК «Осмолода», де працює 18 років. На той час це перше державне лісомисливське господарство на теренах Радянського Союзу. У розпорядженні лісокомбінату 83 тис. гектарів лісу і мисливське господарство.

У 1981 році Антона Островського призначають директором Карпатського державного природного парку, де він закладає основи природоохоронної, моніторингової та наукової діяльності. Під керівництвом досвідченого господарника збудовані заправна станція, склади, гараж для автомобілів, кілька відпочинкових місць, розпочате зведення трьох контор лісництв тощо.

Антон Островський працював над створенням добротної практичної бази учбово-дослідного лісгоспу Львівського лісотехнічного інституту, де впродовж дев’яти років був головним лісничим.

З 1995 року Антон Островський працював начальником відділу лісового господарства «Калуського держлісгоспу». З 2001 по 2009 рр. – інженер-мисливознавець у Калуському лісгоспі.

Антон Йосипович Островський – науковець-винахідник. Вивчав глухаря, організував перше на Прикарпатті форельне господарство, яке працює й сьогодні, запатентував машину для підготовки ґрунту під посадку лісокультур на зволожених нерозкорчованих вирубках.

«Здавалося б, так просто посадити смерічку – взяти саджанець, мотики і посадити правильно. А якщо це в горах, де багато каміння?! Тому доводилося людей багато вчити, багато перевіряти. Але мені завжди хотілося до лісу, туди, де його вирощують, де про нього дбають», – говорив лісівник.

За досягнуті успіхи в лісовому господарстві Антон Йосипович нагороджений золотою медаллю «Ветеран праці», йому першому в Україні присвоєно звання «Заслужений лісовод України».

Людина живе доти, поки її пам’ятають. Світла пам’ять вам, Антоне Йосиповичу.
 Президія Товариства лісівників УКраїни висловлює щирі співчуття рідним та близьким Антона Йосиповича Островського... Світла пам'ять світлій людині...