Товариство лісівників України

Новина


26
жов

Т.в.о. Голови Держлісагентства Віктор Смаль з робочим візитом відвідав Чернігівщину

Разом з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів України Русланом Стрільцем та генеральним директором ДП «Ліси України» Юрієм Болоховцем з робочим візитом відвідали Чернігівщину.
Оглянули майданчик будівництва нового типового рекреаційного пункту, що будується у рамках масштабного пілотного проєкту ДП «Ліси України». Головна мета будівництва – надати мешканцям Чернігівщини альтернативу відпочинку в лісі. Значна частина лісових масивів Чернігівщини залишається замінованою. Розмінування - це тривалий процес, відвідувати ліси буде небезпечно навіть після завершення війни. Окрім того, завдяки створенню таких пунктів ми попереджуємо значну кількість лісових пожеж, які, у 90% з усіх випадків, трапляються через людську недбалість. Частіше всього - це порушення правил поводження із вогнем, а іноді й свідомі підпали.
Відвідали будівництво лісового селекційно-насіннєвого центру з вирощування садивного матеріалу з закритою кореневою системою.
Вирощування сіянців із закритою кореневою системою – це пріоритетний напрямок у галузі лісового господарства. Запуск нової лінії висіву дозволить вирощувати мінімум 3,5 млн сіянців, що дасть можливість в найкоротші терміни створювати якісний садивний матеріал для майбутніх лісових насаджень.
Основна перевага сіянців із закритою кореневою системою – збільшення часового проміжку для висадки, що суттєво розширює можливості лісогосподарських підприємств при плануванні посадкових кампаній.
Відвідали проміжний склад лісництва зі складом дров паливних непромислового використання та на місці протестували роботу єдиної державної системи електронного обліку деревини.
До слова, кожний охочий може відвідати найближче з лісництв й замовити 15 м³ дров на рік. Зокрема, у філії "Чернігівське лісове господарство" дрова можна придбати у 12 лісництвах. Процедура купівлі паливних дров у лісництвах максимально спрощена, потрібно просто мати при собі паспорт та ІПН. Щоб оплатити замовлення, не потрібно йти у відділення банку: можна скористатися онлайн-банкінгом або терміналом на місці. У кожному лісництві завжди наявний залишок дров для того, щоб у будь-який момент безперешкодно забезпечувати населення.
Лісові масиви філії «Чернігівське лісове господарство» зазнали значних пошкоджень внаслідок бойових дій, що відбувались тут на початку повномасштабного вторгнення.
На даний час розміновано 9,5 тис. га площі лісових масивів філії, ще 3,4 тис.га вимагають розмінування.
У Красилівському лісництві філії "Чернігівське лісове господарство", лісові масиви якого найбільше постраждали внаслідок бойових дій, відвідали ділянку, де наразі проходить розмінування військовослужбовцями батальйону розмінування Державної спеціальної служби транспорту. В майбутньому, тут будуть відновлені лісогосподарські роботи та висаджені нові ліси.
На прикладі Чернігівщини, вкотре переконалися у доцільності та ефективності реформи - галузь працює та активно розвивається. Тож, продовжуємо працювати за всіма напрямками та спрямовуємо зусилля на активізацію співпраці з громадами.