04
бер
бер
Традиції продовжуються. 15 років тому в Україні стартувала Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу в твоїх руках»
Традиція у ці весняні дні проводити акцію посадки лісу із залученням громадськості, представників різних гілок влади, журналістів, школярів бере початок з 2006-го року. Тобто, акції «МАЙБУТНЄ ЛІСУ В ТВОЇХ РУКАХ», яка завжди проводилася за підтримки Товариства лісівників України, цього року виповнюється 15 років.
49 років тому, у далекому 1971 – му році під час загальних зборів Європейської конфедерації сільського господарства зародилася ідея проголошення Всесвітнього дня лісів, ідея якого – навчитися цінувати роль і значення лісових ресурсів. Цю ідею підтримала Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО). Всесвітній день лісів святкують у день весняного рівнодення в Північній півкулі. З того часу багато країн перейняли цю практику . Ідея – поширення інформації про ліси, привернення уваги суспільства до ролі лісів у житті на планеті.
В Україні ж традиція у ці весняні дні проводити акцію посадки лісу із залученням громадськості, представників різних гілок влади, журналістів, школярів бере початок з 2006-го року. Тобто, акції «МАЙБУТНЄ ЛІСУ В ТВОЇХ РУКАХ», яка завжди проводилася за підтримки Товариства лісівників України, цього року виповнюється 15 років.
15 років тому вперше ліс садили «всім миром» - від Президента, міністрів, депутатів – до школярів. За один день, за даними Держкомлісгоспу України, тоді було висаджено 11 мільйонів сіянців.
Цього року акція є особливою, навіть, не тому, що змінено назву і тепер вона називається «Відновимо ліси разом», вона особлива тим, що після того, як метеорологічна зима у наших широтах так і не відбулася, людство все більше починає розуміти, що, створюючи комфортні умови для себе, вона завдає незворотної шкоди планеті.
З кожним днем площа світових лісів неухильно скорочується, щосекунди Земля втрачає більше 1,5 гектарів незайманого лісу. Найбільше це стосується Латинської Америки, Південно – Східної Азії, Африки . Насамперед це пов’язано зі зростанням чисельності населення і перетворенням лісових територій для різних людських потреб. За деякими експертними оцінками, за останні 10 тисяч років людина знищила 26 млн. кв. км лісів. Поряд з цим, ліси гинуть від пожеж, незаконної вирубки, природних катастроф, впливу комах-шкідників, хвороб та інших причин, а скорочення площі лісових масивів веде до непоправних негативних процесів, що мають глобальне значення для всієї природи і життєдіяльності всього людства.
Товариство лісівників України звертається до всіх небайдужих громадян, громадських організацій, до шкільних лісництв долучитися до Всеукраїнської акції – 2020 «Відновлюємо ліси разом». Ми маємо зберегти нашу планету. Гасло Міжнародного дня лісів -2020 «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити".
- Файл для перегляду:
Maibutnje_lisu_2006_rik.ppt33 Mi