Товариство лісівників України

Новина


03
лип

Товариство нагородило волинян

Семеро волинян отримали нагороди Товариства лісівників України з нагоди Дня Конституції України.
Серед них директори філій "Ківерцівське ЛГ" і "Ковельське ЛГ" Поліського лісового офісу Анатолій Ярмолюк та Віктор Данилюк.
Заслужена працівниця освіти України, директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру обласної ради Валентина Остапчук, отримуючи почесну грамоту Товариства з рук голови Волинської обласної організації ТЛУ Олександра Рибчинського, зронила сльозу. Не обділена Валентина Адамівна нагородами, але ця для неї – особлива. Вже багато літ вона співпрацює пліч-о-пліч з Товариством лісівників Волині, виховуючи зі шкільної лави гідну лісівничу зміну. Учнівські лісництва в області не припиняли своєї діяльності ні під час коронавірусу, ні зараз – у годину страшної війни з лютим ворогом. 
Валентина Остапчук висловила щиру вдячність Товариству лісівників України  та наголосила на важливості еколого-натуралістичної освіти у формуванні єдиного освітнього простору, який дасть життєвий імпульс для формування компетентного фахівця, що працюватиме на розвиток нашої країни, а також збереження набутої праці шкільних лісництв. 
На Волині їх зараз близько шести десятків. Чимало вихованців закінчили лісівничі виші, працюють у лісовій галузі майстрами лісу, лісничими, інженерами лісових культур та охорони і захисту лісу, стали керівниками або ж науковцями. Є серед них і воїни, що в цей час меч Колесова поміняли на караючий лицарський меч і зараз боронять Україну від російських ординців. На жаль, є й загиблі Герої.
Серед нагороджених Товариством – багаторічний управлінець, лісовий архітектор Сергій Сичук, який за час своєї праці у лісовій галузі, а це майже чотири десятиліття, "змінив обличчя" лісових адмінбудівель і господарських приміщень – лісництв, офісів лісових господарств, всіляких господарських будівель. А ще завдяки його творчому баченню рекреація Волині набула конкретних цивілізованих абрисів – вхідні вежі, бесідки, дитячі ігрові майданчики, барбекю… А лісові дороги, до проєктування яких у силу посадових обов’язків, долучається, "вдягалися" в ошатну придорожню інфраструктуру, інформаційні білборди, різьблення із дерева.
Товариство лісівників України відзначило подяками голову первинної організації ТЛУ і головного лісничого філії "Володимир-Волинське ЛГ" Поліського лісового офісу Миколу Іваницького та секретаря первинної організації ТЛУ філії "Маневицьке ЛГ" Поліського лісового офісу Ірину Остапчук. Попри свої професійні обов’язки, обоє ведуть активну громадську, просвітницьку роботу серед дорослого населення, молоді, дітей.
Отримав товаристівську відзнаку й автор цих рядків.
Що ж, нагороди не тільки підбадьорюють, але й закликають до подальшої праці, якої в цей буремний час для всіх вистачає.
Сергій ЦЮРИЦЬ,
член Ради Волинської облорганізації ТЛУ.