Товариство лісівників України

Новина


09
бер

ТОВАРИСТВО ЛІСІВНИКІВ ЗВІТУЄ. 2018-2020 роки. Частина2

Продовжуємо тезисно знайомити наших дописувачів з діяльністю Товариства лісівників України за 2018-2020 роки. Товариство доносить проблеми лісівників до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, народних депутатів. При цьому, Товариство не лише піднімає проблемні питання, а й пропонує шляхи їх вирішення. У тому числі, це ті законодавчі ініціативи, які після широкого громадського і експертного обговорення, Товариство вносить у Верховну Раду України.

2020 - й рік:

 - Члени Товариства лісівників України спільно з вченими викладачами НУБіП та НЛТУУ  взяли  участь у розробці і на даний час супроводжують  проходження через комітети Верховної ради України законопроектів, які необхідні для нормальної роботи лісового господарства. Ці проекти були оприлюднені на офіційному веб-сайті Товариства для громадського обговорення, деякі з них опрацьовувалися разом з народними депутатами України. Так, наприклад,  Товариство лісівників України провело цілий ряд обговорень і круглих столів із залученням експертів і ряду професійних деревообробних асоціацій, окремих народних депутатів України та Державного агентства лісових ресурсів України по обговоренню та підготовці проекту закону «Про ринок деревини». За підтримки Товариства проект закону «Про ринок деревини» був підготовлений,  узгоджений та пройшов громадське обговорення,  був поданий народним депутатом Матусевичем О.Б. і зареєстрований Верховною Радою України за номером №4197. 
 - ТЛУ ініціювало обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до  державного мисливського фонду)» поданого народним депутатом України Качурою О.А.,  реєстраційний номер №2448 від 14.11.2019, внесено пропозиції для його доопрацювання. 
 - Пропозиції  змін до Проекту Закону № 2351(на друге читання) від Товариства лісівників України. Проект Закону у сфері охорони тваринного та рослинного світу №2351 авторства членів екологічного комітету вносить цілий ряд поправок до законодавчих актів України з метою збереження тваринного і рослинного середовища. Саме цей документ разом з іншими Законопроектами несе корупційні ризики і становить загрозу для лісової і мисливської галузей.    Проект Закону № 2351 викликав серед лісівників і мисливців обурення, його обговорювали практично у всіх областях України, писали звернення до Верховної Ради, Президента, Прем’єр-міністра України з проханням  не допустити знищення цих важливих галузей економіки держави.
 - Експерти  Товариства лісівників України розробили пропозиції щодо змін до цього Законопроекту,  підготували правки, які вже зареєстровані у Верховній Раді України. Розміщаємо пропозиції змін до Законопроекту № 2351  від Товариства лісівників України для ознайомлення.
 - Участь у засіданні круглого столу Верховної Ради України. 14 лютого у Комітеті з питань екологічної політики та природокористування Верховної Ради України відбулося засідання круглого столу у Комітеті з питань екологічної політики та природокористування ВР У, де обговорювався проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про мисливське господарство та полювання» (щодо зміни порядку обліку тварин, які віднесені до державного мисливського фонду)» (№2448). 
  - Звернення громадських організацій до Верховної Ради, Президента, Прем’єр-міністра України з вимогою призупинити розгляд  законопроєктів  №2448, 2232, 2351, 0870), прийняття яких фактично можуть ліквідувати цілі галузі економіки.  Звернення підписали керівники громадських організацій: Товариства лісівників України, Асоціації користувачів мисливських угідь, Українського товариства мисливців і рибалок України , Громадської спілки «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств», Громадської спілки «Всеукраїнська мисливська спілка», Федерації мисливського собаківництва – організацій, які об’єднують близько 1 мільйона громадян України та ведуть господарювання на території у майже 40 млн. га (2/3 площі України). 
 - 3-го  лютого Голова ТЛУ Юрій Марчук взяв участь у підсумковій дискусійній зустрічі зацікавлених сторін в рамках Політико-економічного аналізу України, що проводиться Агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks, яка вже 11 років працює у Львові. Даний Політико-економічний аналіз лісового сектору України проводився Агенцією економічного розвитку PPV Knowledge Networks від імені проекту, фінансованого урядом США. Його завдання - посприяти зростанню стартап - бізнесу, малого та середнього бізнесу в Україні, посиленню конкуренції на внутрішньому ринку, а також підтримці конкурентоспроможності українських компаній на міжнародних ринках. 
 - В НУБіП України відбулася робоча нарада із землевпорядниками в переддень їх професійного свята. Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук в короткому виступі розповів про лісове господарство і земельні проблеми України. Ним був презентований розроблений експертами Товариства лісівників України разом з експертами аграрного Комітету Верховної Ради України проект закону «Про переведення самосівних лісів на сільгоспземлях в землі лісогосподарського призначення».
 - Експерти ТЛУ брали участь  у розробці Закону  про збільшення відповідальності за підпали сільськогосп угідь. Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу». 
 - Посилити адміністративну та кримінальну відповідальність за випалювання сільгоспзалишків, розширити відповідальність за це на всіх суб’єктів власності та оренди землі, розширити права контролюючих органів, в т.ч. національної поліції, за дотриманням відповідного законодавства» – такі норми передбачені в проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із лісовими пожежами», розробленого експертами Товариства лісівників України і поданого на розгляд до Верховної Ради у вересні 2019-го року, текст якого ми розміщуємо на нашому сайті.
 - Закон прийнято Верховною Радою. Законом передбачається удосконалити порядок притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.
 - Громадські організації об'єднуються, намагаючись зберегти і захистити мисливську і лісову галузі. Цього разу написали звернення, відстоюючи законопроект № 3200-1 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері мисливського господарства та полювання, а також боротьби з браконьєрством). Звернення підписали: Товариство лісівників України, «Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь», Федерація мисливського собаківництва України, Всеукраїнська рада Українського товариства мисливців і рибалок, Громадська спілка «Асоціація користувачів мисливських та рибальських господарств», Громадська організація «Душа мисливця»
 - Як подарунок, до 30-річчя Товариства лісівників України,  Верховною Радою України прийнято Закон "Про внесення змін до Лісового кодексу України щодо проведення національної інвентаризації лісів". У розробці цього закону разом з юристами, лісівниками, науковцями брали участь експерти Товариства лісівників України.
 - 5 червня народним депутатом України Олегом Бондаренком до Верховної Ради України внесено Проект Закону 2Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій» (реєстраційний номер 3526 від 22.05.2020). Авторський колектив проекту: 1.Симоненко Віктор Анатолійович, помічник-консультант народного депутата України, радник Голови Державного агентства лісових ресурсів України; 2.Мовчан Наталія Володимирівна, помічник-консультант народного депутата України; 3.Зарудна Анна Сергіївна, помічник-консультант народного депутата України; 4.Марчук Юрій Миколайович, Голова Товариства лісівників України.
 - У 2020 році Товариство лісівників України відзначало 30 річницю від дня його створення. Проте, так склалося у цьому непростому для всіх році, що було не до урочистостей. Разом з тим, питань, які потрібно обговорити, у лісівників накопичилося  немало. Тому 9 вересня 2020-го року  було проведене  розширене засідання Президії Товариства лісівників України,  у роботі якого окрім членів Президії брали участь  працівники Держлісагентства,  депутати Верховної ради України, науковці, представники різних громадських організацій. Головне питання, яке виносилося на обговорення - це проект Державної стратегії управління лісами України до 2035 року, запропонований Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України. На заході було прийнято рішення,  що проект Стратегії потребує суттєвого доопрацювання, як з огляду на модель реформування, так і стосовно подальших пріоритетів розвитку лісового господарства. Схвалення документу в наведеному вигляді призведе до подальшої стагнації та руйнації лісового господарства України.
 - 29-го вересня у конференц-залі виставкового центру «Акко Інтернешнл» у форматі  Міжнародної виставки-форуму технологій для лісового господарства, деревообробної та меблевої промисловості LISDEREVMASH 2020. відбулося розширене засідання Всеукраїнської ради Товариства лісівників України, де зібралися представники Товариства лісівників України з різних регіонів, ветерани лісового господарства, науковці, керівники різних лісівничих підрозділів і пресслужб. При цьому  були враховані  всі необхідні карантинні обмеження у кількості та розміщенні людей.
 - Заслухавши інформацію про стратегію розвитку лісового господарства України та зміну інституційної моделі управління лісовим господарством, виступи фахівців, Всеукраїнська Рада Товариства лісівників України вирішила підтримати запропоновану Президією Всеукраїнської Ради  Товариства лісівників України та узгоджену з колегією Державного агентства лісових ресурсів модель інституційних змін в управлінні лісовим господарством та необхідність законодавчих змін для її реалізації.
 - Крім того, на цьому заході було прийняте Звернення Всеукраїнської ради Товариства лісівників України до депутатів - членів Комітету ВР України з питань екологічної політики та природокористування з вимогою  передбачити у проекті Бюджету-2021 необхідні кошти на збереження і охорону лісів південно-східного регіону України у сумі 500 мільйонів гривень.
 - Звернення Всеукраїнської ради Товариства лісівників України до депутатів - членів Комітету ВР України з питань екологічної політики та природокористування. «Всеукраїнська Рада Товариства лісівників України звертається до народних депутатів - членів Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування  внести зміни  до проекту Державного бюджету на 2021 рік та додатково виділити на ведення лісового господарства 500 млн. грн. Це дозволить у наступному році стабілізувати ситуацію». Незважаючи на зусилля. які приклало Товариство та інщі громадські організації, у стратегії залишився пункт 1.3 у розділі  IV. Шляхи реалізації стратегії згідно стратегічних цілей.
 Обласні ради ТЛУ також розглянули і обговорили  цей варіант Стратегії управління лісами до 2035 року і висловити своє бачення реалізації Державної стратегії управління 

Файл для перегляду:
PREZENTACIJA_Zvit_TLU__FINAL_1_01.pdf4,07 Mi