15
чер
чер
Товариство лісівників України. У первинних організаціях – нові голови
На Волині пройшли збори у первинних організаціях Товариства лісівників України.
Однією з найперших прозвітувалися товаристівці філії ДП «Маневицьке ЛГ» Поліського офісу. Тут одна з найпотужніших первинок, членами якої є лісівники та працівники виробничих підрозділів. Звідси вийшло чимало знаних керівників галузі, зокрема, начальник Волиньлісу, заслужений лісівник України Анатолій Голік, який у 1983 р. працював тут директором лісгоспзагу, а також останній начальник Волинського ОУЛМГ, нині директор Поліського офісу ДП «Ліси України» Олександр Кватирко, теж заслужений лісівник України. Директорував у цім державнім підприємстві (2000-2001) і заслужений лісівник України з посвідченням №1 Володимир Мирка. Удостоєний цього високого звання і нинішній директор філії державного підприємства Володимир Радіон... Ще одному маневиччанину Петру Комару, який очолював на той час дочірнє підприємства «КСЛП «Маневичіліс» КП Волинського обласного комунального спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Волиньоблагроліс», за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток України, вагомі досягнення у трудовій діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991 року Акту проголошення незалежності України звання заслуженого лісівника України присвоїв Президент України Віктор Ющенко 28 листопада 2007 року. Заслуженим лісівником України став і директор Маневицького лісгоспу (1994-2000) Степан Ковальчук... І зараз це підприємство демонструє стабільні фінансово-господарські показники у складі Поліського офісу ДП «Ліси України». Тут працює один із найбільших колективів.
Власне про це також ішлося на зборах первинної організації філії ДП «Маневицьке ЛГ». За традицією звітно-виборні збори розпочалися з процедури обрання голови та секретаря зборів, затвердження порядку денного.
– Ці збори проходять у нелегкий час – триває люта битва за нашу державність з російським агресором, багато лісівників, наших колег-товаристівців зі зброєю в руках боронять Україну. Ми ж маємо дбати про економіку держави, допомогу ЗСУ, теробороні, прикордонникам... Це тепер найпершочерговіші завдання. Але ми всі віримо у Перемогу! Війна закінчиться, нам доведеться відбудовувати зруйновані міста і села, відновлювати понищені ворогом ліси, розміновувати їх від рашистського смертоносного начиння – мін, снарядів, бомб, – звернувся до присутніх голова Президії Волинської облорганізації ТЛУ Олександр Рибчинський. – А ще ж потрібно дбати про молоду лісівничу зміну, що завжди було актуальним завданням лісівників. Потрібно пропагувати досвід старших, ділитися ним з юннатами... Нашої підтримки чекають майже шість десятків учнівських лісництв... Ми маємо говорити й про ліси, захищати їх від пожеж і крадіїв, вести просвітницьку роботу з населенням... Маємо говорити про саму Професію лісівника, відстоювати честь і добре ім’я лісоводів, дбати про галузь. Все це наші спільні завдання – Товариства лісівників України та Поліського офісу, до якого всі ви тепер належите.
Наша зустріч дає можливість оглянути зроблене та обговорити план роботи на наступний період. Також маємо обрати голову первинної організації, його заступника та вченого секретаря, що нам рекомендує Президія Товариства лісівників України.
Виступаючі згадали добрим словом міжнародні зустрічі з польськими лісівниками, які відвідують пам’ятні для польського народу місця. Саме лісогосподарство у 1939 році було утворене саме на базі Троянівського і Чарторийського державних надлісництв Польщі, до нього увійшли також ліси, що належали селянам і акціонерним товариствам. Документи про його створення не збереглися. У роки Першої і Другої світових воєн тут проходили бойові дії. Під час Першої світової на території Вовчецького лісництва розташовувався корпус під командуванням маршала Війська Польського Йозефа Пілсудського. На честь цього біля с. Костюхнівка в 30-х роках ХХ століття на основі природного підвищення насипано курган, який потім дістав назву «Польська гора». Ось в ці місця і приїздять делегації з Польщі.
В усі часи лісівники, попри свої безпосередні професійні обов’язки – створення лісових культур, їх охорону та догляд, дбали і про освітньо-просвітницьку роботу серед місцевого населення, виховали не одне покоління лісівників, були прикладом у житті для людей. То ж і цього разу йшлося і про шкільні лісництва, їх працю на благо лісу, створення дендропарків у Маневичах, на територіях навчальних закладів, храмів, громадських установ.
Керівник філії подякував за роботу усім товаристівцям, зокрема, й за допомогу військовим та їх сім’ям, а на посаду голови первинної організації Володимир Олександрович запропонував кандидатуру головного лісничого філії ДП «Маневицьке ЛГ» Володимира Петровича Ремінського. Товаристівці підтримали пропозицію заслуженого лісівника України.
По-товаристівські в щирій атмосфері проходили збори первинної організації філії ДП «Володимир-Волинське ЛМГ». Голова первинки Микола Ільницький, звертаючись до членів Товариства, зазначив, що члени первинної організації переживають чи не найскладніші роки: пандемія, приєднання до Володимир-Волинського лісомисливського господарства ДП «Горохівське ЛМГ», війна, реформування галузі. При всіх цих труднощах первинні організації ДП «Володимир-Волинське» і ДП «Горохівське ЛМГ» зіграли надзвичайно важливу місію, пом’якшивши і значно олюднивши ці складні часи, а об’єднавши два первинні осередки, продовжили всі товаристівські місії щодо популяризації професії лісівника, підтримки учнівських лісництв (а їх близько десятка), проведення лісівничих конкурсів, висвітлення роботи державного підприємства у ЗМІ, співпраця з місцевим самоврядуванням та громадськістю. Це дуже важлива робота у такий складний час.
Наталя Козій – директорка і голова первинної організації вже колишнього ДП «Горохівське ЛМГ», колектив якого влився у ДП «Володимир-Волинське ЛМГ», наголошує, що дуже важливо було зберегти підшефні учнівські лісництва, напрацьовані зв’язки з освітянами, порозуміння з територіальними громадами, депутатським корпусом, а ще й втілювати в життя Президентську програму «Зелена країна», підтримувати воїнів та їхні сім’ї.
Багато добрих слів на адресу первинної організації мовив і директор філії ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» Володимир Філюк, відзначивши, що в цих складних умовах товаристівці були і радниками, і помічниками, і захистом, і мрійниками, зберігаючи віру у колектив, галузь, підтримуючи найкращі стандарти лісоведення. Володимир Володимирович подякував за роботу і Миколі Івановичу, і Наталі Миколаївні, і всім лісівникам Володимирщини та Горохівщини, що стали вже єдиною командою, реформувалися у філію і впевнено тримають і товаристівський, і профспілковий, і виробничий поступ. Він запропонував переобрати Миколу Ільницького на наступний термін і товаристівці у цьому його підтримали. Отже головою первинної організації філії ДП «Володимир-Волинське ЛМГ» знову обрано Миколу Ільницького.
Цікаво пройшли звітно-виборні збори у філії ДП «Ковельське ЛГ». Виступаючи перед присутніми, його директор Віктор Данилюк нагадав, що до їхнього колективу влилися ДП «Старовижівське ЛГ» і ДП «Турійське ЛГ», об’єднавши в єдину три первинки Товариства, значно посилившись і кількісно, і якісно. Звісно, ця робота також потребувала зусиль, такту, мудрості. Але з таких кроків і складається життя кожного лісівника.
Були виступи і від «старовижівського крила», і від «турійських товаристівців». Звучали пропозиції, побажання. Вдячне слово висловив і голова облорганізації ТЛУ Олександр Рибчинський за співорганізацію Юннатівського форуму Колодяжненської територіальної громади, де особисто побували і виступили лісничі Ковельського і Скулинського лісництв Микола Кузнєцов і Леонід Лисюк. А ще ж ковельчани допомогли з організацією у Колодяжненському будинку культури виставки картин на лісову тематику. Ковельські товаристівці, до речі, дуже плідно у цім напрямку співпрацюють з головою облосередку Українського фонду культури.
Новим керівником первинної організації філії ДП «Ковельське ЛГ» став її головний лісничий Андрій Петрович Авдіюк.
Звітно-виборні збори вже пройшли в усіх філіях державних підприємств Поліського офісу ДП «Український ліс».
Отож, головами первинних організацій обрано Миколу Івановича Іваницького (філія ДП «Володимир-Волинське ЛМГ»), Василя Володимировича Федорова (філія ДП «Городоцьке ЛГ»), Романа Богдановича Колісника (філія ДП «Камінь-Каширське ЛГ»), Володимира Миколайовича Клімчука (філія ДП «Ківерцівське ЛГ»), Андрія Петровича Авдіюка (філія ДП «Ковельське ЛГ»), Анатолія Андрійовича Іщика (філія ДП «Колківське ЛГ»), Олександра Павловича Шуміка (філія ДП «Любешівське ЛМГ»), Андрія Олексійовича Самолюка (філія ДП «Любомльське ЛГ»), Володимира Петровича Ремінського (філія ДП «Маневицьке ЛГ») та Миколу Івановича Мельника (філія ДП «Ратнівське ЛМГ»). Всі вони на сьогодні працюють головними лісничими філій, окрім Миколи Мельника. Він нині займає посаду начальника відділу лісового господарства філії, але багато років поспіль очолював ДП «Ратнівське ЛМГ». Тож з упевненістю можна сказати, що на Волині сформовано досить сильний керівний орган облорганізації ТЛУ, оскільки за рішенням її Президії всі вони увійдуть до Ради облорганізації.
На Волині, попри філій державних підприємств Поліського офісу, первинну організацію Товариства має і Черемський природний заповідник, який очолює заслужений лісівник України з посвідченням №1 Володимир Мирка. До речі, свого часу Володимир Васильович також був і головою Волинської облорганізації ТЛУ. На обліку в первинці заповідника перебуває 27 товаристівців, які не тільки регулярно сплачують внески, але й проводять велику науково-просвітницьку роботу серед науковців, студентської та учнівської молоді, у громадах, з якими межують заповідні території.
Збори у цій первинній організації завершили звітно-виборну кампанію на Волині. Головою знову обраний завідувач науковим відділом ЧПЗ Олег Георгійович Липовець.
Втім, голова Волинської обласної організації ТЛУ Олександр Рибчинський зараз провадить консультації з волинськими вишами, де діють лісівничі факультети чи кафедри, про перспективи їх індивідуального чи колективного членства у ТЛУ. Є в облорганізації плани щодо створення юннатівсько-молодіжного крила ТЛУ – Товариства юних лісівників у складі Волинської облорганізації. Важливо також зберегти у складі Товариства ветеранське крило лісівників, долучити до ТЛУ журналістів, які висвітлюють життя лісівників. Власне, можуть з’явитися і почесні члени – це державні і громадські діячі, які сприяють роботі Товариства, беруть діяльну участь у його заходах, підтримують і визнають статутні вимоги Товариства лісівників України, вірять у його майбутнє.
Сергій ЦЮРИЦЬ,
член Ради облорганізації ТЛУ
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- volga.lutsk.ua/view/59917/