Товариство лісівників України

Новина


06
жов

Створюємо ліси разом: тісна співпраця єднає лісівників зі школярами

Юні природолюби з кількох навчальних закладів Сокирянщини і Кельменеччини відвідали Сокирянське лісове господарство. Сонячними вихідними лісівники традиційно зустрілися зі школярами Іванівецького, Романківецького та Ломачинецького навчальних закладів. Під час такого діалогу обговорили цікаві заходи акції Держлісагентства України «Створюємо ліси разом» у рамках ініційованої Президентом Програми «Зелена країна».
У Іванівецькому базисному розсаднику  школярів зустріла провідний інженер лісових культур  підприємства Анастасія МОТРЮК. Вона ознайомила учнів із особливостями вирощування майбутніх могутніх дерев  у відкритому та закритому  ґрунті,  роз’яснила процес догляду за декоративними рослинами.
У розсаднику, який займає 22 гектари, щорічно вирощують до мільйона сіянців дуба звичайного, горіха чорного, береки лікарської  для забезпечення відновлення, а відтак і створення нових лісів.
Найперше Анастасія показала відвідувачам, як за кілька місяців із жолудя зростає майже півметровий сіянець дуба, пишно вкритий листям, розповіла про те, який шлях проходить розсада,  перш ніж стати лісовими насадженнями. Також гості оглянули масив новорічних ялинок. Тут маленькі відвідувачі дізнались, що лісівники напередодні свят реалізовують зелені красуні  вирощені на окремих спеціальних плантаціях, а якщо придбати ялинку у спеціальному  горщику, то після Новорічних свят їй можна подарувати нове життя поруч з власним будинком, або ж сусідньому лісі.
У Ломачинецькому лісництві, тим часом, місцеві школярі відвідали вольєрне господарство та плантацію павловнії. Діти із великим задоволенням годували тварин, спостерігали за їх поведінкою. Граціозні олені весь час тримались на відстані  і не наважились підійти ближче до огорожі. Зате улюбленець усіх гостей віслюк Яків не обділив увагою нікого. Він з кожним вітався, із задоволенням брав їжу. Та терся об огорожу, тим часом, як дикі свині, не звертаючи увагу на відвідувачів займались звичними справами.
Не менше за звірів вразила дітей плантація швидкоростучого дерева павловнії - височезні чудернацькі дерева з величезним листям стрункими рядочками вишикувались біля шляху. Менше ніж, за два роки, вони зросли в кілька разів вище аніж самі школярі.
Сокирянські  лісівники завжди раді бачити на підприємстві дітей, готові ділитися досвідом, розповідати про свою роботу й тим самим виховувати у молодого покоління дбайливе ставлення до лісів, природи, довкілля.