Квітень завжди для лісівників є важливим не тільки через активізацію лісокультурної діяльності, але й тому, що у м. Брно (Чехія) відбуваються щорічні міжнародні студентські змагання з лісового багатоборства. За рахунком вже у 32 змаганнях на звання кращих у лісовій взяли участь прийняла команда НУБіП України та ще 14 команд із Австрії, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Естонії, Італії, Латвії, Македонії, Великобританії, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Угорщини та Чехії.
Команду з України представили студенти ННІ Лісового і садово-паркового господарства НУБІП України, а саме: Іванна Данілова (магістр 1 року), Михайло Грицишин (3 курс), Михайло Прохорчук та Богдан Ткачук (4 курс). До речі, мінімум одна дівчина у команді – це обов'язкова умова для участі у змаганнях.
Лісові багатоборства вже традиційно організовує студентська організація факультету лісового господарства та технології деревообробки Університету імені Менделя. Організатори дуже серйозно підійшли до проведення змагань і всі заходи були представлені на найвищому рівні.
Конкурсна програма дуже насичена і увесь період змагань поділений на три етапи.
Перший етап складався із восьми дисциплін: обрізування сучків на колоді; зміна шини в бензомоторній пилі; горизонтальний та вертикальний різ пилою; пиляння колоди дворучною пилкою; заруб сокирою на точність (для дівчат); пиляння одноручною пилкою, а також керування harvester-симулятором. Необхідно відмітити, що на вертикальному різі колоди Михайло Грицишин та Михайло Прохорчук посіли 2 місце серед всіх команд.
Другий етап змагань видався найскладнішим та найемоційнішим. Перша половина була присвячена груповій та індивідуальній таксації вражаючих чеських лісів. Студентка Іванна Данілова показала чудовий результат в індивідуальній таксації та зайняла 2 місце серед 60 учасників. З другої половини дня стартувало спортивне орієнтування по чеських гірських ландшафтах скелястими пагорбами та буковими лісами, наповненими різною дичиною. На кожному «чекпоінті» учасникам було необхідно визначати зразки трав’янистих рослин, погони дерев в необлистяному стані, мінералів, деревини, комах, черепи, слідів диких тварин та багато іншого. Хоч це було й виснажливо, але залишило незабутні враження.
Третій етап змагань присвячений різним видам стендової стрільби: скіт, трап та стрільба з дрібнокаліберної гвинтівки. Цей день не став виключенням для призових місць: Богдан Ткачук увійшов у п’ятірку кращих на скіті, а з дрібнокаліберної гвинтівки Іванна вистрілила 40 балів з 50 та посіла 3 місце. Окрім того, була надана можливість всім учасникам потренувати свої здібності у стрільбі з мисливського лука та револьверу.
Міжнародні змагання це не лише «поле бою», але й можливість обміну знаннями, традиціями, культурою різних країн, налагодження дружніх зв’язків з майбутніми лісівниками з усієї Європи. Тому одним із головних елементів лісового багатоборства є міжнародний вечір, де кожна з 15 команд презентували свою країну, виконуючи народні пісні та частуючи усіх охочих традиційними стравами та напоями.
Не менш вражаючою була і церемонія закриття змагань, яка відбулась у старовинному замку Крштені. Першість отримала команда з Угорщини. Однак, наша команда зайняла 7 місце з 15, що є хорошим результатом на європейському рівні. Хоч і повернулись без призового місця, але здобули надзвичайний досвід.
Висловлюємо вдячність за допомогу й підтримку компанії STIHL та її директору Олександрі Мельник, Товариству лісівників України та його очільнику Юрію Марчуку, а також директору ННІ ЛіСПГ Петру Лакиді та всім науково-педагогічним працівникам за підготовку команди.
Для студентів, що мали честь прийняти участь у змаганнях, це дуже важливий захід. Нема нічого кращого, ніж зрозуміти, що ми, українські лісівники з НУБІП України, можемо конкурувати з представниками нашої професії не тільки в Україні, а й за кордоном. Проте головна мета лісового багатоборства – це єдність між країнами, дружба, можливість зустріти цікавих і розумних людей, тренування навиків іноземної мови, спілкування та усвідомлення того, що лісівники це не просто професія, це братство людей по всьому світу!