Товариство лісівників України

Новина


15
тра

Східний лісовий офіс переходить на оптимізовану модель управління

На початку року ДП “Ліси України” анонсувало перехід до більш спрощеної адміністративної моделі управління в двох регіональних офісах: Південному та Східному. І вже з 16-го травня Східний лісовий офіс розпочне роботу у новому форматі.
Що змінюється?
Раніше Східний лісовий офіс підпорядковував 5 філій, кожна з яких окремо вела свою діяльність. Для цього в кожній з них був великий штат з адміністративного персоналу та утримувалися адмінприміщення для їхньої роботи. У кожній філії були свої економісти, бухгалтера та інший адмінперсонал, які не мали повного навантаження через невеликий об’єм роботи, але потребували зайвих витрат на зарплати і утримання приміщень. 
Відтепер замість 5 філій буде функціонувати єдина філія “Східний лісовий офіс”. Всі напрями діяльності - охорона та захист лісів, ведення лісового господарства та відтворення лісу, будуть покладені на мобільних координаторів, які контролюють виробничі процеси на місцях. Щодо управління виробництвом, фінансами, персоналом, охорони праці та інших напрямів - це передається на рівень філії “Східний лісовий офіс”. 
Загалом по Східному лісовому офісу кількість адміністративного персоналу - директорів, головних бухгалтерів, економістів та інших, буде зменшена на 33%. І, головне, що це в жодному разі не передбачає скорочення основних працівників лісової галузі. Фахівці з відтворення лісів, охорони і захисту лісу, лісового господарства переходять у відповідні відділи філії “Східний лісовий офіс”. А оптимізація витрат через зменшення адмінапарату та приміщень, дасть можливість направити вивільнені кошти на підвищення оплати робітників, які працюють безпосередньо в лісі - лісничих, помічників лісничих та майстрів лісу. 
Всі працівники проходять через процедуру звільнення за переведенням, та ОДРАЗУ після звільнення пишеться заява про прийняття працівника на посаду згідно штатного розкладу. 
Для Східного лісового офісу така оптимізація стає рішенням одного з головних питань - кадрового голоду. Близькість фронту, відсутність фінансування до реформи лісової галузі призвели до того, що вакансій у наявності стало багато, а лісівників - недостатньо. Після реформування заробітна плата працівників лісу збільшилася, а зараз вивільнені у результаті реорганізації кошти можуть зробити її достатньо конкурентною та привабливою для молоді. Також пропонуються і додаткове навчання, і посади у лісництвах. І, що головне, роботи вистачить всім.