12
бер
бер
Щодо реформування лісової галузі
Начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства управління Олександр Дзюбенко – про реформування лісової галузі.
Питання реформування лісової галузі обговорюється вже не перший рік. Сьогодення диктує нові умови праці та виробництва. Стрімкий розвиток новітніх технологій вимагає сучасних впроваджень та нових підходів у роботі, а глобалізація є об’єктивним і неминучим процесом, що має системний характер та охоплює всі сфери життя сьогоднішнього суспільства.
«Держлісгоспам Черкаського ОУЛМГ за минулий рік вдалося досягти рентабельності діяльності на рівні 3,9% – це найвищий показник серед управлінь Держлісагентства. Проте ми маємо розвиватися та мати сучасний вектор розвитку лісового господарства на майбутнє, який дасть змогу забезпечити лісогосподарювання на рівні з розвиненими країнами світу», -. зазначив Олександр Дзюбенко.
«Зі спеціалістами Управління, директорами держлісгоспів протягом останніх тижнів ми провели ряд нарад, робочих зустрічей консультативного характеру. Робоча зустріч відбулася й у Держлісагентстві України. В результаті, ми маємо напрацювання, у ході втілення яких буде проведено укрупнення держлісгоспів Черкащини, шляхом об’єднання. Зокрема, плануємо, що з десяти підприємств після реформи функціонуватимуть шість держлісгоспів», – підкреслив начальник управління.
Таке рішення має логічне підґрунтя і в майбутньому призведе до вирівнювання ресурсної бази, фінансових ресурсів та до фінансової стійкості усіх держлісгоспів Черкащини.
«Щодо скорочень працівників, зазначу наступне. Будь-які реформи даються непросто. Проте збереження колективів підприємств – наразі в пріоритеті. Ми детально проаналізували усі штатні розписи держлісгоспів. Укрупнення передбачає оптимізацію штатних розписів, проте цей процес буде виваженим і поміркованим. Кожен працівник, який професійно виконує свої посадові обов’язки, має бажання працювати, удосконалюватися, буде забезпечений роботою й надалі служитиме лісу», – наголосив Олександр Дзюбенко.
У ході реформи усі зміни мають бути прийняті комплексно. Це стосується і зменшення податкового навантаження, й встановлення чітких правил на ринку деревини, і законодавчих ініціатив, які дозволять лісівникам ефективно працювати, впроваджувати сучасні технології лісовирощування та вчасно реагувати на всі виклики в умовах кліматичних змін.
Черкаське обласне управління
лісового та мисливського господарства
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- lis-ck.gov.ua