Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


02
чер

Самосійні ліси можуть збільшити лісистість України на 300 000 га

Ліси важлива для життя на Землі екосистема. Їх вплив на клімат та збереження біорізноманіття неоціненний. Адже ліси є найдешевшим та найактивнішим поглиначем вуглекислого газу. Щороку один гектар лісу поглинає 6,5 тонн вуглекислого газу та виділяє 5 тонн кисню.
Українські ліси, це 16 % території країни. Однак, за європейськими рекомендаціями, оптимальним є покажчик не менше 20 %. Для цього в Україні необхідно створити більше двох мільйонів гектарів нових лісів. При цьому, заліснення не повинне здійснюватися на унікальних степових ділянках - адже степові екосистеми є домівкою для сотень рідкісних та зникаючих видів флори та фауни і охороняються на рівні всієї Європи.
Збільшення лісистості України є однією з важливих задач держави, яка прописана у  Стратегії екологічної політики України на період до 2030 року.
Як же збільшити лісистість України?
Один зі шляхів - зберегти “самосійні ліси”, які виросли за останні декілька десятків років на землях, виведених із сільськогосподарського використання.
За попередніми підрахунками експертів та науковців мова може йти про 300 - 500 000 гектарів таких лісів.
Для прикладу, фахівці лабораторії Нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА за допомогою даних дистанційного зондування землі виявили, що лише в межах одного колишнього Семенівського району Чернігівської області знаходиться більше 8500 га таких лісів. ! Це трохи більше ніж увесь Івано-Франківськ та складає близько 6 % загальної площі та 9 % площі лісів району!
Збереження самосійних лісів шляхом надання їм відповідного статусу дозволить не тільки зробити Україні свій внесок у глобальну боротьбу з зміною клімату, але й збереже для громад місця їх відпочинку, збору грибів та ягід.
Більше того, створення та догляд гектару лісу коштує декілька десятків тисяч гривень - тому це буде і економія сотень мільйонів гривень державних коштів! 
Для цього Міндовкілля:
 - при розробці стратегічних документів всіх рівнів вказує на необхідність збереження самосійних лісів;
 - спільно з УкрНДІЛГА, ДП «ЛІАЦ» ідентифікує самосійні ліси на землях державної та комунальної власності;
 - спільно з Держлісагенством готує документи щодо передачі самосійних лісів державним лісогосподарським підприємствам;
 - спільно з Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування ініціює зміни у законодавство для надання відповідного статусу самосійним лісам.