Товариство лісівників України

Новина


29
вер

РІШЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ РАДИ ТОВАРИСТВА ЛІСІВНИКІВ УКРАЇНИ

Продовжуємо публікувати матеріали про роботу засідання Всеукраїнської ради Товариства лісівників України, яке відбулося 26 вересня 2023 року.
Заслухавши інформацію Голови ТЛУ Юрія Марчука про діяльність Товариства лісівників України в 2018-2023 роках та в умовах зміни інституційної моделі управління лісовим господарством, відбулося обговорення доповіді, керівники регіональних організацій ТЛУ розповіли про роботу обласних  організацій Товариства. 
Так, Олександр Рибчинский, голова Волинської обласної організації Товариства лісівників України  розповів про громадську  роботу лісівників Волині, про те, як вони сьогодні допомагають ЗСУ і підтримують воїнів-лісівників. Підтримка наших захисників в пріоритеті лісівників з 2014 року. Олександр Рибчинський наголосив, що дуже важливо зараз, в умовах війни, коли багато працівників лісового господарства захищають нашу країну,  втримати робочий ринок, продовжувати працювати, підтримувати економіку країни, сплачуючи податки … 
Волинські лісівники багато працюють з молоддю, підтримують роботу шкільних лісництв, допомагають організовувати творчі виставки, підтримуючи творчу молодь.
Голова Черкаської обласної організації ТЛУ Наталя Сегеда розповіла про роботу Товариства лісівників Черкащини, про роботу шкільних лісництв, про цікаву нову ідею створення класів під відкритим небом для школярів як на базі лісництв, так і на базі навчальних закладів. Наголосила на важливості постійної комунікації з громадами і громадськістю. Підтримка воїнів, захисників, їхніх родин, співпраця з волонтерськими організаціями зараз є постійною щоденною роботою для Товариства лісівників Черкащини, Вінниччини, Кіровоградщини, які входять до складу Центрального лісового офісу. 
Ярослав Целень, голова Львівської обласної організації Товариства  лісівників оцінив задовільною роботу Товариства лісівників України за 5 років: багато що зроблено, багато робиться і багато ще потрібно зробити. Дуже важливо, щоб професія лісівника мала повагу від суспільства так, як це було у давні часи. Важливою складовою цього є врегулювання нормативно-правової бази, яка дозволяла б лісівникам працювати на засадах сталого розвитку. Безперечно, Товариство лісівників України має бути зв’язковим, комунікатором всіх зацікавлених сторін. Дуже важливо, щоб ТЛУ розширювало свої зв’язки з європейськими колегами – лісівниками.   Ярослав Целень розповів, що польські лісівники від початку повномасштабного вторгнення через Львівське ТЛУ передали нашим захисникам більше 120 автомобілів, 1300 тактичних рюкзаків, 40 квадрокоптерів і ще багато чого важливого. Ця допомога надійшла від Товариства лісівників Польщі. 
Дуже важливою є просвітницька робота з дітьми, адже саме зі шкільних лісництв, з уроків лісівників починається розуміння і любов до лісу. Нам потрібно працювати над покращенням комунікації з суспільством. 
Володимир Хоптинець, голова Товариства лісівників Хмельниччини: «Сьогодні потрібно  багато працювати з громадськістю, з екологами, зі школярами…Ми маємо пам’ятати, що ми перебуваємо у стані війни і допомагати всім, хто цього потребує: і воїнам – захисникам, і їхнім сім’ям, і працювати з дітьми, комунікувати з громадами. 
 Всеукраїнська Рада Товариства лісівників України вирішила:
1.Визнати роботу всеукраїнської громадської організацій Товариство лісівників України у 2018-2023 роках задовільною.
2.Провести черговий 8 з’їзд Товариства лісівників України орієнтовно у III кварталі 2024 року. Доручити Президії Всеукраїнської Ради Товариства лісівників України забезпечити підготовку проведення З’їзду.
3.Затвердити основні напрямки роботи Товариства лісівників України на період до проведення  8 З’їзду:
- Виконання викладених у Меморандумі про співпрацю між Державним спеціалізованим господарським підприємством «Ліси України» та громадською організацією Товариство лісівників України положень, спрямованих на взаємну консолідацію зусиль для формування у свідомості суспільства позитивного іміджу професії лісівника, підвищення громадського авторитету лісової галузі, сприяння професійній освіті та науково-технічному розвитку вітчизняного лісового господарства. 
- Продовжити нормотворчу та експертну роботу по питанням, які мають найбільш актуальне значення, зокрема щодо:
  •  розробки заходів по розвитку лісів Півдня і Сходу України, які є потенційно збитковими та найбільш постраждалими внаслідок бойових дій;
  • опрацювання окремого напрямку під умовною назвою «Вразливість лісів до змін клімату та заходи щодо підвищення їх стійкості»  на прикладі європейських стратегій розвитку лісового господарства;
  • упорядкування існуючих напрацювань щодо функціонування  єдиного загальногалузевого лісового порталу де можна буде знайти всю інформацію про ліс; 
  •  відстоювання на усіх владних рівнях раніше наданих пропозицій щодо вирішення проблем та подальшого розвитку лісового господарства України.
- Запланувати окремий напрямок «Ліси України в глобальній перспективі», де опрацювати та вести до відповідних владних та громадських інституцій пропозиції стосовно відновлення лісів після військових дій та ролі лісових ресурсів у відновлення економічного потенціалу України (промисловість, будівництво, зелена енергетика, тощо).
- Підтримувати та продовжити діяльність Президії Товариства та його обласних організацій по наданню допомоги Збройним силам України та лісогосподарським підприємствам, постраждалим внаслідок російської агресії.