Товариство лісівників України

Новина


17
жов

Ринок дров промислового використання: прогнозованість та прозорість

Директор департаменту з продажів ДП «Ліси України» Олексій Кураков провів зустріч з представниками провідних профільних деревообробних підприємств України (Kronospan, Swiss Krono, Swisspan by SORBES, Коростенський завод МДФ).
Основні питання від виробників – принцип формування стартових цін, заплановані обсяги реалізації сировини (дров ПВ), графік та умови аукціонів на зниження ціни.
Позиція ДП «Ліси України»:
- Підприємство виставляє на ринок увесь обсяг заготівлі – нічого не приховується, все максимально прозоро;
- На квартальних аукціонах зазвичай викуповується 50-60% від загального обсягу, залишок на додаткових аукціонах;
- Обсяг реалізації у перших трьох кварталах дров ПВ перевищував обсяг виставленої на квартальні торги деревини – все викуповується і навіть більше;
- Стартові ціни вираховується (для кожної філії) як середньозважені за минулий період. Це справедливий та прозорий принцип; 
- З третього кварталу активніше застосовуються голландські аукціони на пониження;
- Межа зниження ціни на голландському аукціоні до 10% обумовлена притаманним для сегменту дров ПВ незначним рівнем коливання цін;
- Графік голландських аукціонів гнучкий, залежить від результатів попередніх аукціонів, що цілком логічно;
- На торгах четвертого кварталу вже реалізовано майже 3/4 від запланованого обсягу. Все планово, проблем з реалізацією немає;
- Нерезиденти допускаються до участі в торгах, на які виставляється не викуплена на основних аукціонах сировина, тобто пріоритетним є внутрішній ринок.
Отже, ДП «Ліси України» реалізує увесь наявний ресурс деревини, реалізує прозоро, реалізує за цінами, які сформовані ринком. Тобто ДП виконує задачі, покладені на підприємство державою. 
Ми цілком розуміємо переробників, які внаслідок ускладнення логістики, скорочення внутрішнього споживання та погіршення кон’юнктури на зовнішніх ринках, змушені скорочувати виробництво. Але запровадження дотацій, цінових преференції та інших форм підтримки виробників не є компетенцією ДП «Ліси України». Це питання, яке розглядається не на рівні підприємства.
Дякуємо організаторам події – платформі економічного розвитку ГО Wood Industry UA та особисто її керівнику Юрій Дюг – за конструктивну та фахову атмосферу та за можливість донести позицію ДП до учасників ринку. Сподіваємося на продовження діалогу.