Товариство лісівників України

Новина


12
січ

Результат «бруслинової експедиції» - чергова перемога юних лісівників Вінниччини

Любити ліс, вивчати природу рідного краю, вчитися дбати про довкілля – саме це покликані формувати у підростаючого покоління учнівські лісництва, яких на Вінниччині нині функціонує 50. Надійними помічниками, мудрими наставниками для школярів у цьому є педагоги та лісівники. Спільні корисні справи, цікаві та пізнавальні екскурсії, робота над науково-дослідницькими роботами вже стали невід’ємною частиною співпраці лісівників з учнівськими лісництвами. І кожне досягнення юних природолюбів для наставників – це привід для радості та гордості за підопічних.
Нещодавно Флоринське учнівське лісництво «Зелений світ», (директор  школи В.І. Усатюк, педагог-наставник О.В. Макарчук), яким опікуються гайсинські лісівники, відзначило 15-річчя від дня створення. У попередніх публікаціях вже чимало розповідали про успіхи флоринських юних лісівників, цікаві форми роботи, участь у проектах та конкурсах. Зокрема, про так звану сторінках газети «Природа і суспільство» наприкінці минулого року. Цікаво, що історія дослідження червонокнижної бруслини карликової флоринськими школярами мала продовження та принесла у скарбничку їхніх досягнень чергову відзнаку.
Нагадаємо, що восени вихованці учнівського лісництва «Зелений світ»  відправилися у пошуково-дослідницьку експедицію до лісу в урочище «Устянська дача». Цьому передувала ретельна підготовка: дослідники визначили мету експедиції, обрали об’єкт, спланували роботу та звернулися за допомогою до лісівників-наставників. Отож, у процесi краєзнавчого дослiдження учасники експедицii виявляли факти, що пов'язанi з поширенням бруслини карликової, вивчали кiлькiснi змiни видового складу рослини, встановлювали особливостi будови, проводили замiри, монiторинговi дослiдження поширення рослин, обчислювали площy, виявляли вплив дiяльностi людини на видовий склад рослин.
Допомагав флоринським школярам у цій справі лісничий Бершадського лісництва ДП «Гайсинський лісгосп» Станіслав Горбенко.
Результати цього дослідження були висвiтленi в роботi «Локалiзацiя бруслини карликової в заповiдному урочищi Устянська дача» пошуковою групою еколого-натyралiстичного гyртка «Юнi екологи», які є також вихованцями учнівського лісництва «Зелений світ».
Команда флоринських школярів у складі Недобитко Софії, Сторожук Ілони, Чорнокульського Романа, Мотуз Марії, Макарчук Світлани, Кравчук Катерини, Суржикової Анастасії, Краснощоки Наталії, Хмарука Олександра, Чорнокульського Павла, Чорнокульської Анастасії, Красножон Ярослави, Солтановської Аліни, Дісяк Юлії, Желізняк Вероніки, Нечитайла Андрія, Шевчука Назара та Руденко Вікторії стала переможцем II обласного туру Всеукраїнської краєзнавчої експедицiї учнiвської молодi «Моя Батькiвщина – Україна» у 2022 роцi та нагороджена грамотами Вiнницького обласного центру туризму, спорту, краєзнавства та екскурсiй за напрямом «Географія рідного краю».
Лісівники Вінниччини завжди щиро радіють перемогам своїх підопічних та бажають й у майбутньому успіхів, творчих здобутків та перемог!