Товариство лісівників України

Новина


02
кві

Регіональна влада і військові закликають парламент спростити відновлення лісів, ухваливши закон №9516

Керівництво ОВА закликає Верховну Раду терміново ухвалити законопроєкт №9516, який спрощує відновлення лісів, які пошкоджені військовими діями, пожежами, або стихійним лихом. 14 березня документ був підтриманий Комітетом Верховної Ради з питань екологічної політики, тепер слово за парламентом.
Зокрема, в Миколаївській ОВА розповідають., що на території області внаслідок збройної агресії, пожеж, стихійних лих, пошкоджено 885 гектарів лісових насаджень. А ще 29 тисяч гектарів лісів лісівники не можуть обстежити через мінування. Їх відновлення не відбувається через необхідність проходити складний, витратний та тривалий процес оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВД).
У Волинській ОВА зазначають, що навесні минулого року на Камінь-Каширщині внаслідок стихійного лиха постраждало понад 5 тисяч гектарів лісів. Щоб пройти ОВД для прибирання пошкодженого лісу лісогосподарській філії потрібно заплатити 500 тисяч гривень для проведення самої процедури. Процес отримання висновків триває місяцями. Це збитки для лісівників. Втрачають і місцеві бюджети громад. Зменшується сплата рентної плати.
У Полтавській ОВА заявили, що буреломи, вітроломи та сніголоми, а також людська необережність, яка часто присутня, становлять загрозу пошкодження лісовим масивам. Якщо зволікати з проведенням санітарних рубок на таких ділянках - це матиме значні наслідки на екологію та лісовий фонд загалом, ускладнить поставку деревини на фронт.
Запорізька ОВА наголосила на тому, що на території області збройна агресія ворога спричинила негативний вплив на діяльність лісогосподарських підприємств. Масштаби руйнації, внаслідок бойових дій, вимагають невідкладних заходів. Департамент захисту довкілля Запорізької ОВА  підтримує законопроєкт №9516, який спростить процедуру відновлення лісів.
Також до депутатів звернулась Спілка воїнів-лісівників України. Її голова Володимир Ковальчук розповідає, що ветеранська організація відвідала інженерні бригади, які працюють поруч із лінією фронту. Військові переконують, деревини треба більше - щоб повністю закрити вогневі позиції та траншеї.
За словами Ковальчука, поставки деревини для фронту, а це десятки і сотні тисяч кубічних метрів, фінансується обіговими коштами державних лісогосподарських підприємств, які не є безмежними. Щоб збільшувати поставки, вважають у Спілці, потрібно спрощувати доступ до деревини, яка сьогодні пропадає та втрачається. Це буреломи і вітровали, розробка яких гальмується процедурою оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВД). Лісівники стверджують, що звіти ОВД нагадують реферати, які часто робляться з помилками, а коштують сотні тисяч гривень. На послуги двох приватних компаній, які виготовляють звіти ОВД лісівники витратили понад 100 млн грн.
Нагадаємо, Законопроєкт №9516 "Про внесення змін до законодавства України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва…" вирішує існуючу проблему відновлення лісів. Зокрема, пропонується скасувати необхідність проведення ОВД у випадку відновлення лісу після стихійного лиха, або бойових дій. Запропоновані зміни не стосується об’єктів ПЗФ. Повноваження ухвалювати відповідні рішення стосовно відновлення лісу матимуть комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з можливістю доступу та контролю з боку громадськості.