Товариство лісівників України

Новина


26
лис

Пташині їдальні: допомагаючи, не нашкодь! Лісівники Вінниччини навчають дітей правильно підгодовувати птахів узимку

Цього року Державне агентство лісових ресурсів України (ДАЛРУ) зініціювало проведення загальнодержавної акції «Нагодуй птахів взимку». Попередньо 8 грудня буде проведено організоване розвішування годівничок на територіях держлісгоспів, дитсадків, шкіл, в парках, скверах.
Зима – важкий час для братів наших менших. Їхні сили виснажує холод та обмеженийдоступ до кормової бази. Взимку лісівники підгодовують лісових ссавців. Але й птахи –один із головних чинників у здоров’ї дерев. Тому лісівники Вінниччини пропагують середучнівської молоді гуманне ставлення до птахів, а також організовують виготовлення,розвішування годівничок. І,що не менш важливо, правильну підгодівлю птахів.
До виготовлення і розвішування годівничок лісівники Вінниччини активно залучають членів учнівських лісництв, шкільні дитячі колективи. А ще лісівники проводять бесіди про те, як правильно годувати пташок. Адже стереотипно ми вважаємо, що пернатих можна годувати їжею зі свого столу, в тому числі? і хлібом. Це страшенна помилка! Нехтування вимогами до корму і підгодівлі може коштувати пташині життя!
Щоб не нашкодити птахам підгодівлею, пам’ятайте:
   - Складайте корисну для птахів суміш з різних видів зерна, несолоного сала, плодів дикорослих рослин (горобини, глоду). Хліб не підходить для годування птахів!
   - А чорним хлібом птицю годувати не можна взагалі.
   - Булки, рогалики, крекери, пластівці, печиво й інші схожі вироби містять багато вуглеводів і непогано тамують відчуття голоду. Та узимку птахи потребують багато жирів. Бо втрати енергії на морозі величезні, а під час росту потребують багато білка. Нічого з цього у хлібі майже нема. Проте там є сіль та інші непотрібні й зовсім не корисні для птахів речовини. Якщо постійно підгодовувати качок або лебедів хлібом, вони будуть менше зважати на натуральні природні корми.
   - Вчасно очищайте від залишків корму пташину їдальню, особливо від хліба, який швидко розмокає та пліснявіє. Це ризик зараження птиці аспергільозом, ботулізмом, сальмонельозом, тріхомоніазом, мікоплазмовим кон’юнктивітом та багатьма іншими хворобами.
   - Регулярно наповнюйте годівничку кормами. Адже птахи звикають до цього місця. А не знаходячи там їжу, тільки втрачають на морозі дорогоцінну енергію на безрезультативний політ.
   - Обирайте безпечне місце для годівниці. Не підвішуйте її там, де багато котів.
Так що, допомагайте пернатим друзям дерев, будучи підкованими грунтовними знаннями! Спілкуйтесь із природою і привчайте дітей берегти природу, не забуваючи при цьому, що головне у цій справі — не нашкодити природі!