Товариство лісівників України

Новина


06
лют

ПРОЄКТ ЗАКОНУ № 9516

Під час засідання Всеукраїнського круглого столу "Оцінка впливу на довкілля – екологічний контроль, чи «тормоз» в лісовому господарстві", який відбувся 2-го лютого в НУБіП України, пройшло публічне обговорення ПРОЄКТУ ЗАКОНУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах» №9516 від 20.07.2023, який представив депутат Верховної Ради України, голова парламентського міжфракційного депутатського об'єднання "Відновлення та розвиток лісів України" Олександр Матусевич.
«Ми рухаємося до Європи, адаптуємо своє законодавство до європейського, тому норми ЄС мають бути і у нас. У європейських країнах процедура ОВД проводиться лише у разі зміни цільового використання. У нас же ця норма стосується діяльності лісогосподарських підприємств. ОВД – це надзвичайно важкий тягар для підприємств, а в час війни особливо. 
Законопроєкт прибирає ОВД при проведенні санітарних рубок (окрім лісів природно-заповітного фонду). Ця норма не є логічною, адже санітарна рубка через довгий час після пожежі,  або виявлення враженням шкідниками втрачає сенс. Деревина вже зіпсована. Знаючи це, лісові господарства не хочуть витрачати сотні тисяч гривень та замовляти звіти. Тому в деяких регіонах навіть через багато років спостерігаємо згарища, які вже давно мали очистити та висадити молодий ліс» - зазначив Олександр Матусевич.
Ініціатори законопроекту: Олександр Матусевич, Ігор Фріс, Тетяна Грищенко, Валерій Стернійчук, Іван Калаур, Костянтин Касай, Вячеслав Рубльов, Геннадій Касай, Микола Задорожній, Ірина  Констанкевич,  Олексій Устенко.
Законопроект розроблений з метою ефективного управління лісами на основі ведення лісового господарства на принципах наближеного до природи лісівництва, адаптованого до кліматичних змін, збереження біорізноманіття в лісах, визначення термінів на законодавчому рівні щодо природних зон України, поділу території України за природними зонами в розрізі територіальних громад, спрощення процедури погодження та затвердження матеріалів лісовпорядкування та розрахункової лісосіки, підвищення ефективності поліпшення санітарного стану лісів, а також наближення природоохоронного законодавства України до вимог законодавства ЄС.
 

Файл для перегляду:
MATUSEVICH_O.B._PROJEKT_ZAKONU_9516.pptx2,43 Mi