Товариство лісівників України

Новина


05
вер

Президент України нагородив лісівників орденами "За мужність"

Лісничий Народицького спецлісгоспу Олександр Чорновол нагороджений орденом «За мужність». Високу нагороду напередодні Дня Незалежності особисто вручив Президент України Володимир Зеленський.
"У перший день війни Саша разом з колегами врятував техніку лісгоспу, яка знаходилася майже поруч із кордоном. Вивіз її у тил, щоб не потрапила до рук росіян. Зібрав групу з декількох чоловік, озброєних мисливською зброєю. Чоловіки допомагали організовувати евакуацію людей, завалили і перекрили центральну дорогу, щоб перешкодити пересуванню ворога. Коли підійшли українські війська, Олександр отримав справжню зброю і постійно супроводжував на бойові завдання групу розвідників. Група неодноразова потрапляла у засідки, але завдяки тому, що Саша знає ліс, вдавалося вийти з-під ворожого вогню. Одного разу навіть підбили російську БМП. Саша каже, що ніколи не думав про те, щоб отримати статус учасника бойових дій. На війні людей хвилює зовсім інше. Рятувати своїх, знищувати ворога", - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Також два Героя-лісівника нагороджені орденом "За мужність" ІІІ ступеня посмертно. Це Павло Гур'янов - оператор котельні ДП "Сумське лісове господарство" та Валерій Коротенко - слюсар ДП "Ізяславське лісове господарство".

Герої не вмирають!

Слава Україні!