12
гру
гру
Представники ДАЛРУ взяли участь у завершальній конференції спільного українсько-словацького проєкту “Шляхи до здорових лісів”
Представники Державного агентства лісових ресурсів України взяли участь у завершальній конференції спільного українсько-словацький проєкту “Шляхи до здорових лісів”, який впроваджувався в рамках Програми транскордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна протягом 2019-2023 років.
Проєкт спрямований на посилення стійкості та адаптаційної спроможності Карпатських лісових екосистем на зміни клімату в гірських екосистемах українських Карпат та Високих Татр.
За час проєкту вдалося реалізувати дуже різноманітні за типом заходи щодо адаптації та пом'якшення зміни клімату. Серед яких: будівництво лісових протипожежних доріг та доріг, що забезпечують доступність до лісових масивів, де відбувається переформування та вирощування близьких до природних лісів; встановлення ґрунтових та дренажних систем для відводу води; облаштування водорегулювальної дамби, яка здатна утримувати до 50 000 м3 води під час повеней; будівництво дерев’яних каскадів на річках Свіча та Тисовий, щоб уповільнити швидкість потоку води; будівництво поліфункціонального резервуару (Вигодська філія ДП “Ліси України”); будівництво інноваційного лісового розсадника для вирошування саджанців із закритою кореневою системою, єдиного на Закарпатті (Ужгородська Філія «ДП Ліси України»).
В рамках заходу, начальник управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Ігор Будзінський акцентував увагу учасників на ключових аспектах ведення лісового господарства в Україні в умовах війни, зокрема йшлося про:
✔️Реформування галузі з метою вирішення конфлікту розподілу функцій управління у лісовій галузі;
✔️Вплив війни на ліси;
✔️Стан реалізації Президентської кампанії «Зелена країна» на виконання Указу Президента 228/2021 щодо стимулювання суттєвого збільшення лісистості України;
✔️Створення потужностей для вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою для збільшення обсягів відновлених земель;
✔️Заходи, що вживаються Держлісагентством щодо збереження самосійних лісів;
✔️Запровадження онлайн-аукціонів з продажу деревини та спеціального онлайн-інструменту «ДроваЄ»;
✔️Впровадження онлайн-інструментів для перевірки й верифікації законності заготовленої деревини та проведення онлайн-перевірки руху деревини;
✔️Впровадження передових ГІС-технології, спрямованих на діджиталізацію процесів управління лісами та виділення лісових ділянок;
Ігор Будзінський також проінформував про ключові аспекти Першого національного Плану відновлення, який був представлений Урядом України на конференції в Лугано 4–5 липня 2022 р. та відображає основні напрямки відновлення національної економіки після війни.
Детальніше зупинився на лісових пріоритетах, включених до глави про екологічну безпеку Плану відновлення України, серед яких передбачені такі заходи:
- Розробка методики й оцінка шкоди і втрат, заподіяних лісовим розсадникам і збитків, заподіяних біоресурсам;
- Розробка плану заходів з реалізації Державної лісової стратегії й реалізації проєктів відновлення лісів на території, постраждалій внаслідок військової агресії РФ;
- Розвиток екологічного туризму, рекреаційне використання лісів;
- Відновлення роботи Укрдержліспроекту і внесення змін до проєктів лісовпорядкування на постраждалих територіях;
- Удосконалення системи захисту лісів від пожеж;
- Покращення лісової інфраструктури;
- Перехід на механізовану систему заготівлі деревини;
- Відновлення лісових природоохоронних територій, що постраждали від війни;
- Реалізація проєктів, спрямованих на адаптацію лісів до зміни клімату та перехід до наближеного до природи лісівництва з формуванням лісів природного складу та структури.
У зв’язку із складною воєнно-політичною обстановкою в країні, зараз особлива увага приділяється всім зовнішнім контактам. Тож, участь у подібних заходах є надзвичайно важливою. Сподіваємося на подальшу співпрацю з нашими словацькими партнерами над новими проєктами та заходами, націленими на забезпечення багатофункціональності та сталості лісового господарства.
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- www.facebook.com/forestUKR/posts/pfbid0yJ4VCYBS2yoiYnNL7ka3VeSAaHnWdPrPwdzheGFyDSdVYwFoHvToQp8W9AoEmmBl