Товариство лісівників України

Новина


25
чер

Понад 100 працівників ДП "Ліси України" щодня отримують повістки. Це в 10 разів більше, ніж торік

100 повісток – це середня цифра. В один із днів на минулому тижні оповіщення від ТЦК та СП отримали 119 людей. Пару тижнів тому – 220. Це не означає, що всіх мобілізують. Але темпи мобілізації значно зросли.
«Ліси України» критично важливе для економіки країни підприємство, яке має право на бронювання частини військовозобов'язаних. Але лісівники у переважній більшості від повісток не ховаються і на бігають. Хоча, звісно, є випадки, коли людина пише заяву на звільнення, аби не оновлювати дані.
Чи відчуваємо дефіцит кадрів? Так, проблема загострюється. Ми розуміли, що так станеться, бо війна триває, воїнів на передовій потрібно міняти та посилювати.
Як вирішуємо проблему?
- Активно залучаємо молодь до 25 років. Запрошуємо до нас студентів та випускників професійних навчальних закладів. Для молоді – це шанс отримати цікаву роботу і швидке кар’єрне зростання.
- Просимо залишитися людей пенсійного віку, у яких є сили та здоров’я, щоб продовжувати працювати. Ветерани галузі передають досвід молоді, за що ми їм дуже вдячні.
- Інтегруємо та мотивуємо демобілізованих працівників, яких у нас вже більше 500. Практично 100% після повернення додому знову працюють на нашому підприємстві.
- Лісова галузь історично вважалася здебільше чоловічою, бо це фізична праця, пов’язана з певними ризиками. Але зараз виробничі процеси механізуються та цифровізуються, у нас все більше чудових фахівчинь. Ми почали вирівнювати гендерний баланс ще до початку війни, сьогодні це питання актуально як ніколи.
Всім директорам регіональних офісів «Лісів України» поставлена задача мінімізувати вплив відтоку кадрів на економічні показники, шукати, як і чим компенсувати нестачу працівників. Ми на війні, тому не треба жалітися – треба знаходити ефективні рішення.